Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Yedek Parça Satanlar / TEMPRA 2.0 16V ROLANTİ VALF TAMİRİ
« Son İleti Gönderen: hüseyin canoğlu 18.Tem.2020 00:23:08 »
MERHABA ARKADAŞLAR
TEMPRA TİPO 2.0 16V ARAÇLARINIZIN ROLANTİ VALF TAMİRİ YAPILIR.
ARIZALI PARÇAYI KARGO İLE GÖNDERİM YAPTIĞINIZDA TAMİR İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA ADRESİNİZE TEKRAR GÖNDERİM YAPILMAKTADIR.

İLETİŞİM 0535 704 4135
2
Yedek Parça Satanlar / TEMPRA 2.0 16V TERMOSTAT TAMİRİ
« Son İleti Gönderen: hüseyin canoğlu 18.Tem.2020 00:02:10 »
MERHABA ARKADAŞLAR
TEMPRA 2.0 16V ARAÇLARINIZDA Kİ TERMOSTATLARINIZIN TAMİRİ YAPILIR.
KARGO İLE GÖNDERİM YAPIP TAMİR GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA TEKRAR ADRESİNİZE GÖNDERİM YAPILMAKTADIR.

İLETİŞİM 0535 704 4135


3
resimleri göremedim?
4
Ben eski bir led t10 ampul dibini kullandım. kendi duyuna bağladım.
5
Selamlar;

Öncelikle Selim Beye detaylı paylaşımı için çok teşekkür ederim. Forumda okuduklarıma göre sonucu paylaşacağımı mesajımda belirtmiştim. Verdiğim sözü tutmak üzere buradayım. Belki aynı sorunları yaşayan arkadaşlara yardımı dokunur.

Neyse ki benim aracımdaki sorun dijital göstergeden kaynaklanmıyormuş. Benim aracımda sorunun kaynağı şasenin yetersizliğinden kaynaklanıyormuş. Akü kutup başlarını, saşe kablosunun başlıklarını ve şase kablosunun araç şasesine temas ettiği yüzeyleri wd-40, başka bir rust-remover ve tel fırça kullanarak iyice temizledim. İşi garantiye almak için akünün eksi kutbundan şaseye ek bir kablolama daha yaparak şase hattının toplam kesit alanını arttırdım. Hem hararet göstergesinde ki hem de nadiren devir göstergesinde meydana gelen sapıtmalar çözüldü. Kendimi kandırmadığımdan emin olmak için buraya yazmadan önce 4 ay bekledim. 4 aydır bu sorunlar tekrarlanmadı. Elektirik hattının temas yüzeylerinde zaman içinde oluşan oksitlenme iletkenliği düşürüp elektiriksel direnci arttıyor. Bu da göstergelerin doğru çalışmamasına neden oluyor.

Ancak internette konuyu araştırdığımda bu dijital göstergelerin selim beyin bahsettiği sorunları da çıkarttığını görüyorum. Bir çok kişinin başına gelmiş. Bir gün benim de başıma gelecek büyük ihtimalle. Çünkü kondansatör denen devre elemanları zaman içinde yıpranan, değerleri değişen, şişen, bozulan elemanlar. Benim aracımdakilerin de elbet bir gün tolerans aralığı ötesinde değerleri değişecek ve göstergem yine sapıtmaya ya da çalışmamaya başlayacak. Ben de Selim beyin bilgilendirmesine uygun olarak kondansatörleri değiştireceğim.

Herkese kazasız belasız, sorunsuz masrafsız keyifli günler dilerim.

6
denemek lazım 12 senedir bu foruma üyeyim hiç duymamıştım böyle bir işlem yapanı  :???:
7
Merhaba,

1998 model Tempra 1.6ie mpi motorlu aracın orijinal termostatı 7778653 oem numaralı termostat yerine, Palio ve Siena araçlarda kullanılan 7778655 oem numaralı termostat bağlanması sıkıntı yaratır mı acaba?

İkisi de 87 derecede açıyor, sadece bağlantı bacaklarının bir tanesi orijinal termostata göre daha uzun. Bir vida değişikliği ile bağlanabilir gibi duruyor. İnternetten yedek olarak aldım fakat fotoğrafta uzun olan bacağı tam görülmediği için şimdi iade konusunda kararsızım. Mita termostatların bir bacağı da uzun, kullanan arkadaşlar da var forumda okuduğum kadarıyla, bu da sıkıntı yaratmaz düşüncesi uyandırıyor.

Daha aynı durumu yaşayan varsa cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.
8
Digital ve Analog Gösterge / Dijital gösterge RGB Led güç bağlantısı
« Son İleti Gönderen: dest16 10.May.2020 14:20:42 »
Abiler merhabalar forumdaki resimlerin gözükmemesi ve konuların çok eski olması nedeni ile gerekli bilgiye ulaşamadım.

Göstergeye 3çipli kumandalı rgb led bağlamak istiyorum lakin bunun artısını ve şasesini nereden almam gerekli.

Daha önceden kondansatör ve direnç bakımlarını yapıp bakımını yapmıştım.
9
Dostum deliğini falan boş ver.   ;) 7778976 Magnetti marelli al keyfine bak. Eğer aracının enjektörleriyle ilgili sorun yaşıyorsan ilk tavsiyem enjektörcüye git. Temizlet kontrol ettir bakım yaptır. MPI Motor yan sanayi enjektör de başını ağrıtma olasılığı yüksektir.
Farklı bir durum varsa buradan yazabilirsin.
10
Digital ve Analog Gösterge / Analog gösterge günlük sayaç
« Son İleti Gönderen: Rags 22.Nis.2020 23:58:57 »
Merhaba 1.4s tipo aracım var. Analog göstergede günlük gidilen km sayacı çalışmıyor. Takılı kalmış, ne yapmam gerek? Durumu da iyi değil çatlaklar var. Sıfırlama düğmesine basıyorum ama sıfırlama da yapmıyor. Öylece takılı kalmış, öneriniz nedir? Teşekkür ederim.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10