Üyelik Sözleşmesi

...::: TEMPRA  TİPO CLUB TÜRKİYE  FORUM KURALLARI :::...

Yeni Üye Olan Arkadaşların Dikkatine:

ÜYELİK - Forum Kullanıcı Adları (RUMUZ – NİCK VS)

1 – Tempra  Tipo Club Türkiye Forum Yönetimi olarak kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken kullanıcı adı olarak kendi İsim Soyisim (Ad Soyad)'leri ile  üyelik almalarını rica ederiz , başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak , sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır
Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir.
Üyelikler Ad Soyad olarak alınmaz ise onaylanmayacaktır.

Alınan takma ad (rumuz , nick ) lardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte ; sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya nick hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin tespiti halinde hesapları kapatılıp forumla ilişiği kesilir.
Aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.

2 - Forum üyeleri kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa bu sifre sahibinin sorumluluğudur.

3 - Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

4 – Forumumuzda başka forumlara üye veya kullanıcı toplamak veya için yazılan reklam mahiyetinde yazılan mesajlar verilen linkler (Özel Mesaj Dahil) yasaktır.Bu şekilde davranan üyelerin mesaları ve üyelikleri silinecektir.
Ayrıca bir firma veya şirketin reklamını yapmak yasaktır.Reklam vermek isteyen şirket veya firma ; Tempra  Tipo Club Türkiye Forum Yönetimi ile irtibata geçmelidir.

5 - Tempra  Tipo Club Türkiye Forum üyeleri forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde aşağılayamazlar .
Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı,hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

6 - Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

MESAJLAR , KONULAR , EKLENTİLER (resim vs)

7 – Yeni üye olan kişilerin ilk mesajlarını Tanışma kısmına açarak kendilerini ve araçlarını tanıtmaları gerekmektedir.

8 - Forum kuralları gereği mesajlar küçük harflerle yazılmalıdır.(çünkü forum adabında büyük harflerle yazı yazmak bağırmak anlamına gelmektedir)

9 - Forumda Dini ve Siyasi konuların geçtiği mesaj yazılması yasaktır bu tür içeriklerin tartışılması yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali admin veya moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir.

10 - Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.
Konu başlıklarını
konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (bakarmısınız, yardım, lütfen, acil vs ve içerikle alakasız konular, mesajlar başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)
 Konu açarken konu başlığını sadece baş harflerini büyük harflerle yazarak konu açılmalıdır. Mesajın içeriğinde küçük harflerle mesajımız tamamlanmalıdır.

Forumdaki mesajlarınız / konularınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir.

Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere özel mesajlardan ulaşıp öğrenme hakkınız bulunmaktadır fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir.Lütfen bu sorular için konu açmayınız

Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez

11 - Forumumuza upload siteleri kullanılarak yüklenen resimlerin boyutları 800*600 boyutunu geçmemelidir.Belirtilen ölçüyü gecen fotolar forum sayfa düzenini bozduğu için sizin forumdan yararlanmanızı zorlastırır.Bu şekilde olan resimler düzeltilmez ise yönetim tarafından düzenlenir veya silinir.

İMZALAR

12 – Kullanacağımız imzalar 350 karakteri geçmemelidir..yazı yüksekliği normal puntolar ile 10 satırı gecmemelidir.buntolar büyüdükçe satır sayısı azalacaktır.. imzada 150*112 ölçülerinde yan yana 4 resim veya 150*650 ölçülerinde tek resim kullanılacaktır..Daha büyük boyutta imza kullanan arkadaşlar uyarılacaktır. imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.
İmza boyutunda ve içeriğinde gerekli düzenlemeleri yapmayan arkadaşların imzaları yönetim tarafından silinecektir.
İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha hızlı forumda gezmenizi sağlayacaktır.


GENEL KURALLAR

13 -  Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

14 - Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı , kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara,ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı,din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

15 - Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek
sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

16 - Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır,bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.

17 - Forumumuzdaki ikinci el, alış ve satış kısımları vardır. Yalnız forum yönetiminin ve şirketinin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir.

18 - Tempra  Tipo Club Türkiye Forum Yönetimi ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

19 - Tempra  Tipo Club Türkiye Forum Yönetimi orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri,yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini
almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

20 - Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir.

21 - Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

22 -100 iletinin altında mesajı olan üyeler satış konusu açamazlar

Yukarıdaki hususların dikkate alınmaması durumunda, kullanıcı derhal ve süresiz olarak
siteden uzaklaştırılır ve lüzumu halinde servis sağlayıcısı da haberdar edilir.

Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir.
Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin , adminlerinin, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler.

Kullanıcılar,girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler.Her ne kadar bu bilgiler, 3.şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack ' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde,moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

TEMPRA  TİPO CLUB TÜRKİYE FORUM ÜYELERİ

Sizin kullanıcı adınız ile gönderilen her türlü ileti ve dosyadan siz sorumlusunuz. Bu forumları kullanırken kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren ya da herhangi bir yasayı ihlal eden ileti göndermemeyi kabul etmektesiniz.

O nedenle

Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa bu sifre sahibinin sorumluluğudur.


Tempra  Tipo Club Türkiye forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcıların ben görmedim/duymadım/okumadım diye söyleme hakları yoktur


Forumumuza üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

İyi forumlar.

Sevgilerimizle

FORUMUMUZA ÜYELİKLER YÖNETİCİ AKTİVASYONU İLE OLDUĞU İÇİN FORUM KURALLARINA GÖRE NİCK , E-MAİL ALIP , KİMLİK BİLGİSİ BÖLÜMÜ TAM DOLU OLMALIDIR.AKSİ HALDE ÜYELİKLER ONAYLANMAYACAKTIR.

AYRICA FORUMA ÜYE OLDUKTAN  SONRA KENDİNİZİ VE ARACINIZI TANITIP, ARAÇ RESİMİNİZİ EKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.KENDİNİZİ TANITMADIĞINIZ TAKDİRDE FORUMDAN YARARLANAMAMAKTASINIZ


...::: TEMPRA  TİPO CLUB TÜRKİYE  FORUM YÖNETİMİ :::...