Gönderen Konu: Benzin depo kapağının altındaki delik  (Okunma sayısı 1040 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Macbeth

• Ziyaretçi
Benzin depo kapağının altındaki delik
« : 26.Ağu.2009 13:35:49 »
Merhaba Arkadaşlar,

3-4 gün önce sabah işe gittiğimde bir baktım depo kapağından hafif benzin akmış. Depo kapağına baktığımda tam sıkılmamış oldğunu gördüm. Kapattım. Ama orada birşey daha gözüme çarptı. Depo kapağının hemen altında bir delik var. Orijinalinden böyle. Yani kazayla olmuş birşey değil. O delik ne işe yarıyor? o delik yüzünden benzin uçup buharlaşmaz mı?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Medet Gezgin

• medetgezgin
  • 4. Vites
    • MEDETGEZGİN - 1991 TEMPRA SX AK / BEYAZ
  • *Adı soyadı : medet
  • *Meslek: muhasebeci
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: mavi
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Türü: LPG
Ynt: Benzin depo kapağının altındaki delik
« Yanıtla #1 : 26.Ağu.2009 13:45:21 »
her aracın depo kapağında delik vardır ve oradan hava alır diye biliyorum. tam ne işe yaradığı konusunda bişey diyemem fakat depo hiç hava almasa hortuma benzin akmaz. mesela şırınganın içine su çektiğinizde suyu alır ama hava almadığı için ucu açık dahi olsa akmaz. böyle bişey galiba.

deliemiin

• Ziyaretçi
Ynt: Benzin depo kapağının altındaki delik
« Yanıtla #2 : 11.Şub.2010 15:34:31 »
kardeş depo kapagından değilde kapağı taktığın yerin altında lastik kısımınsa bir delik var o deliğin amacı tahliye dir içine yağmur suyu dolar veyahutta benzin dökülür bu fazlalıklar delik yardımı ile dışarıya tahliye edilir eğer tıkalı isede tel yardımı ile aç yararı var zararı da var tıkalı olursa tahliye olmaz benzin taşar vaya su oradan taşar kaportadan dışarı akar . deliğin diğer ucu da lastiğin üzerine bakarsan görürsün ne anlatmaya çalıştığımı