TEMPRA TİPO SERVİS > Motor Soğutma [ Radyatör ] Sistemi

Radyatör Fan Kademe Direnci ( fan 1 ve 2 kademe hız sorunları )

<< < (17/27) > >>

kucukce:
öncelikle herkese selamlar. aracımım radyatör fanı 1. kademesi çalışmıyor 2. kademede 105 derece civarlarında devreye giriyor ve yüksek devirde çalışıyor ve 100 derecelerde devreden çıkıyor. düşük devirde çalışmadığı içinde haliyle klimayı açıkcada fan çalışmıyor fan müşürü sağlam ve fana seri bir direnç girilmiş (fan devrini düşürüyor) ondada bir problem yok. klimayı açtığımda yada hararet 90 nı gördüğünde içeriye bir tesisat çektim oradan elimle manuel açıp kapatıyorum. formdaki elektrik tesitatı şemalarına baktım fakat orada bulunan fan tek kademe gözüküyor. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Admin:
fan müşiriniz sağlam mı ?

klimalı modellerde fan müşiri 2 devrelidir..1,6ie için bedri almıştı..

ayrıca klima açılınca fan 1, kademede çalışmalı..muhtemelen sağ far arkası röle kutusunda sorun var.ya sigortaları sorun olabilir..

tempra klima devreleri için linkten ulasabilirsin..

http://www.brickfieldspark.org/temp/fiatmanuals/55-aircon-pages-37to113.pdf

kucukce:
müşür soketini kargaburunla kısa devre edince 2. kademe çalışıyor fakat 1. kadame çalışmıyor ama farın arkasındaki röleleri kontrol etmek aklıma gelmede röle kartında herhangi bir sorun gözükmüyor iletken yollar sağlam lehimler iyi durumda ama bi röleleri kotrol edicem teşekkürler

excitter:

excitter:
bu sorunun farklı bir şekilde bende vaedı ama sonuç olarak 1.kademe çalışmıyormuş açılan  konulara bakarsan senin konunun hemen altında radyatör fanı 15 sn çalışıp susuyor diye yapılan işlemleri orada anlattım yukarıdaki resimi ise bu steden alıp yolladım resimi ayrı yolladım çünkü resim eklemeyi bilmiyordum denedim o yüzden ayrı oldu.oradaki kare şeklinde gösterilen kısımın altında bobin gibi birşey var ben ona 15 tl verdim ayrıca fana giren fişin içindeki kabloda da kopukluk veya temassızlık olabiliyor kobloları fişlerden ayırıp kontrol ettirmen de gerekiyor.
çözüm bulursan bizimlede paylaşırsan sevinirim
umarım sana yardımcı olabilmişimdir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git