Gönderen Konu: Motor takozu  (Okunma sayısı 990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mmengi

• 3. Vites
Motor takozu
« : 14.May.2008 23:54:48 »
Selam arkadaşlar, 6 ay kadar önce aracımın sağ motor takozunu değiştirmiştim. İşlemden sonra olduğunu düşündüğüm sağ taraftan bir belli belirsiz bir vuruntu olmaya başladı ayrıca motorun çalışması arabayı titretiyor biraz. Çıkan eski takoz orjinaldi taktığım sanırım yerli yan sanayi, yan sanayi motor takozu kullanıpta sıkıntı yaşayan varmı aramızda düşüncelerinizi almak isterim.

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: Motor takozu
« Yanıtla #1 : 19.May.2008 19:49:38 »
mustafa kardeşim ben temprama sol almıştım sanzuman tarafı 20 ytl ama aracımda sorun olmamıştı..takozda marka yoktu orjinal olduğunu sanmıyorum... ;)
Volkswagen California

Çevrimdışı sadık ablak

• TURBO
  • sadık /ankara -30
  • *Adı soyadı : SADIK
  • *Meslek: SMMM ADAYI
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
« Yanıtla #2 : 22.May.2008 09:12:38 »
bendede çukurlara düşünce ön soldan ses geliyor takostan olabilirmi ne dersiniz
LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ

FORUM KURALLARI

grafikerbayram

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22.May.2008 18:40:35 »
Selam arkadaşlar, 6 ay kadar önce aracımın sağ motor takozunu değiştirmiştim. İşlemden sonra olduğunu düşündüğüm sağ taraftan bir belli belirsiz bir vuruntu olmaya başladı ayrıca motorun çalışması arabayı titretiyor biraz. Çıkan eski takoz orjinaldi taktığım sanırım yerli yan sanayi, yan sanayi motor takozu kullanıpta sıkıntı yaşayan varmı aramızda düşüncelerinizi almak isterim.
kardeşim aynı sorun bendede oldu motor kulağı koptu kopuk kulakla bile kasaya ses vermiyordu motor gittim 1 tanesi kopmuşken hepsini değiştirdim şimdi motorda ne kadar ses varsa kasaya veriyo.  o neden biliyomusun biyasada sağlam iyi namuslu usta kalmamış kardeşim takoz orjinal diye sert takoz takıyolar o da sesin hepsini kasaya veriyo takozları orjinalle değiştircen sorun cözülür birde takozun ayarları var sağdakinde orayı eğri takmışlardır. onada baktır

Çevrimdışı sadık ablak

• TURBO
  • sadık /ankara -30
  • *Adı soyadı : SADIK
  • *Meslek: SMMM ADAYI
« Yanıtla #4 : 22.May.2008 18:46:34 »
kardeşim aynı sorun bendede oldu motor kulağı koptu kopuk kulakla bile kasaya ses vermiyordu motor gittim 1 tanesi kopmuşken hepsini değiştirdim şimdi motorda ne kadar ses varsa kasaya veriyo.  o neden biliyomusun biyasada sağlam iyi namuslu usta kalmamış kardeşim takoz orjinal diye sert takoz takıyolar o da sesin hepsini kasaya veriyo takozları orjinalle değiştircen sorun cözülür birde takozun ayarları var sağdakinde orayı eğri takmışlardır. onada baktır

bayram kardeşim mesajını gören cennetlik valla
bizim şu logo işlerine bir el atsan diyorum  :ok:
LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ

FORUM KURALLARI

Çevrimdışı mmengi

• 3. Vites
« Yanıtla #5 : 23.May.2008 00:28:17 »

Sağolasın bende böyle bir cevap duymak istiyordum ustanın dalgasına geldik orjinal takozda halbuki bişi yoktu iş olsun değiştirdim aklıma gelen başıma geldi müsayit bir zamanda şuna bir baktırayım en iyisi. Bu arada orjinallerin fiyatlarını biliyormusun?

grafikerbayram

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27.May.2008 12:18:53 »

Sağolasın bende böyle bir cevap duymak istiyordum ustanın dalgasına geldik orjinal takozda halbuki bişi yoktu iş olsun değiştirdim aklıma gelen başıma geldi müsayit bir zamanda şuna bir baktırayım en iyisi. Bu arada orjinallerin fiyatlarını biliyormusun?
orjinali sadece serviste bulursun tanesi 26 ytl olması lasım

Çevrimdışı mmengi

• 3. Vites
« Yanıtla #7 : 27.May.2008 19:28:21 »
orjinali sadece serviste bulursun tanesi 26 ytl olması lasım

Bu kadar ucuzmuydu ya orjinali vah vah zaten yan sanayiside bu civarda  :crash:

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
« Yanıtla #8 : 27.May.2008 19:33:24 »
bende bazen sasırıyorum.servs çok uygun parca fiyatı verebiliyor...bende 20 ytl ye almıştım..hemde yan sanayi ;(
Volkswagen California

dangerous161blue

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 27.May.2008 20:44:41 »
bendede çukurlara düşünce ön soldan ses geliyor takostan olabilirmi ne dersiniz
benimde sol taraftan ses  gliyor çukura girince olabilirmi

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
« Yanıtla #10 : 27.May.2008 23:29:21 »
salıncak burçlarından veya viraj denge kollarından olabilir..takozdan olsa motora gaz verincede sallanması lazım.. ;)
Volkswagen California

Çevrimdışı kadir aykanat

• 5. Vites
  • KaDiR - AnKaRa - 25 VoLuMe:ııııııııııIııııııııı[]
  • *Adı soyadı : KaDiR
  • *Meslek: OtO MüZiK GöRüNtÜ Ve ALaRm SiStEmLeRİ
  • Araç Rengi: BeYaZ
  • Lpg Markası : benzinli :)
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #11 : 28.May.2008 15:49:11 »
salıncak burçlarından veya viraj denge kollarından olabilir..takozdan olsa motora gaz verincede sallanması lazım.. ;)
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

MKB27

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 01.Haz.2008 21:49:57 »
bende 6 ay ance aracın titremesinden şikayetle üçünü birden değiştirdim ama titreme gitmedi daha sonra debriyaj baskı balatayıda değiştim araç soğukken yapmıyor sıcakken titriyor yine kesilmedi

ve arkadaşların dediği gibi rolentide çalışırken pıtır pıtrı ses yapıyor neyse bu pıtır pıtrı ses sorununu tespit ettim bujiler lpg de 6 ayda ömrü tükendiğinden en azından baktınız motor hafif böyle titriyor bujileri söktürüp ya değiştirin yada temizletip sente ayarını verdirip öyle takın motordaki titreme olayı kesiliyor

geçenlerde bir ustaya sordum baskı balata kulaklar değişti dedim ama titreme halen devam ediyor dedim oda bana bunlar kaşısında VOLANT ın balatanın oturduğu yüzeyinin eğrildiğini ve titremeyi buradan yaptığını söyledi bakalım bunuda söktürüp bir torna ettireceğiz gelişme olursa bilgi veririm

Çevrimdışı mmengi

• 3. Vites
« Yanıtla #13 : 02.Haz.2008 01:08:44 »
bende 6 ay ance aracın titremesinden şikayetle üçünü birden değiştirdim ama titreme gitmedi daha sonra debriyaj baskı balatayıda değiştim araç soğukken yapmıyor sıcakken titriyor yine kesilmedi

ve arkadaşların dediği gibi rolentide çalışırken pıtır pıtrı ses yapıyor neyse bu pıtır pıtrı ses sorununu tespit ettim bujiler lpg de 6 ayda ömrü tükendiğinden en azından baktınız motor hafif böyle titriyor bujileri söktürüp ya değiştirin yada temizletip sente ayarını verdirip öyle takın motordaki titreme olayı kesiliyor

geçenlerde bir ustaya sordum baskı balata kulaklar değişti dedim ama titreme halen devam ediyor dedim oda bana bunlar kaşısında VOLANT ın balatanın oturduğu yüzeyinin eğrildiğini ve titremeyi buradan yaptığını söyledi bakalım bunuda söktürüp bir torna ettireceğiz gelişme olursa bilgi veririm

Dostum bilgiler için sağolasın, benim bahsettiğim titreme kalkışlarda yada giderken değil. Motor rolantide çalışırken illaki titriyor bu titremeyi kulaktan aracın kasasına veriyor yani direksiyona elinizi koyduğunuzda bunu hissediyorsunuz dururken.

Çevrimdışı Burak Ağçayazı

• 5. Vites
    • 1998 Tipo .4ie
  • *Adı soyadı : burak ağcayazı
  • *Meslek: memur
  • Araç Markası: Volkswagen
  • Araç Rengi: passat
  • Model Yılı: 2010
« Yanıtla #14 : 02.Haz.2008 17:08:45 »
dikkat dikkat motor takozunun üretimi durmus orjinalini bulması çok zormus opar bayisine sordum ayrıca orjinal lancia balatalarda artık gelmiyormus .
artık ne var ne yok yan sanayi oldou orjinal parça bulmak çok zor