Gönderen Konu: domuz aşısı hakkında  (Okunma sayısı 573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat Karahan

• 2. Vites
  • **
    • DAYBREAK-1996-TEMRA-1.6 İE/BORDO
  • *Adı soyadı : murat
  • *Meslek: ayakkabı
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: bordo
  • Lpg Markası : zavoli
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Türü: LPG
domuz aşısı hakkında
« : 10.Ara.2009 20:03:13 »
arkadaşlar böyle bir mail aldım paylaşmak istedim herkez düşüncelerini yazarsa sevinirim aşı hakkında

Finlandiya eski Sağlık Bakanı Dr. Rauni Kilde’den domuz gribi hakkında çor cesur açıklama.Domuz gribi aşısının bir aldatmaca olduğunu itiraf eden Dr. Kilde, “Bu aşı ile mümkün olduğunca dünya nüfusunun çoğu öldürülmek isteniyor” dedi. Bu düşüncenin eski ABD Başkanlarından Henry Kissinger’e ait olduğunu söyleyen Dr. Kilde, 14-15 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Bilderberg toplantısında bu kararın alındığını belirtti.Dr. Kilde, bir televizyona yaptığı açıklamasında, “ABD, hiçbir maddi kayıp yaşamadan hatta milyarlarca dolar kazanarak dünya nüfusunu üçte iki oranında azaltmayı hedeflemektedir” diye konuştu.Dünya Sağlık Örgütü’ne domuz gribinin ölümcül bir salgın olduğu yönünde beyanda bulunması için baskı yaptıklarını belirten Rauni Kilde, “Böylece aşıyı tercihli değil zorunlu yapmak istiyorlardı. Özellikle hamile kadınların ve çocukların ilk önce aşı ile zorunlu tutulması gelecek nesilleri hedeflediğini göstermektedir” açıklamasında bulundu.Finlandiya hükümetinin sınıflandırmayı kabul etmediğini ve hastalığın derecesini normal hastalık olarak gösterdiğini ifade eden Kilde sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiç kimse aşının bir yıl, beş yıl ya da 20 yıl sonra ne gibi etkilerinin olacağını bilmiyor: Mutlak kısırlık mı? Kanser mi? Ya da ölümcül herhangi bir hastalık mı?” Dr. Rauni Kilde, “Amerikan yönetimi ileride bundan dolayı doğacak herhangi bir sıkıntıdan dolayı ilaç şirketlerine bir sorumluluk yüklenmemesi için şimdiden önlemini aldı ve onları tüm sorumluluklardan muaf tuttu. Bu bile işin ciddiyetini göstermeye yeter” dedi.

NOT : IRAK SAVAŞININ MALİYETİNİ AŞI SAYESİNDE KARŞILAMA MİLYAR DOLAR KAZANMA  DÜŞÜNCESİ OLARAKTA AMERİKANIN- AŞI KANPANYASININ  SORGULANMASI ÖNEMLİ

Çevrimdışı Hasan Anıl

• 3. Vites
  • BLu3SH4dow
  • *Adı soyadı : Hasan Anıl
  • *Meslek: Endustri Muhendisi
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: domuz aşısı hakkında
« Yanıtla #1 : 10.Ara.2009 20:08:58 »
abicim  yani biri ordan çıkıp bunu diyor herkez onu yapıyor sonra bi herif daha çıkıyor bunu yapın yani hayret doğrusu insanlar ne yapacağını şaşırdı oyunmu oynuyorlar burda insanlarla şahsen ben aşı vurulmayacağım ne olduğu belirsiz bişey enjekte etmek istemiyorum vucuduma  :hoho:

munzur06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10.Ara.2009 20:55:04 »
 :teşekkür:

evil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 10.Ara.2009 23:29:07 »

Çevrimdışı Mehmet Ekici

• 4. Vites
  • *Adı soyadı : Mehmet Ekici
  • *Meslek: Şoför
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Lpg Markası : Lavato
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #4 : 11.Ara.2009 00:02:08 »

kadirizmir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11.Ara.2009 00:13:27 »
domuz gribinin içerisinde bulunan adjuvan maddeler hali hazırda kullanılan diğer canlı aşılar da da bulunmaktadır. ama şu doğrudur ki bu aşının uzun vade de ne gibi sonuçlar vereceği muammadır. ama bu ülkenin hekimlerin başı olan sağlık bakanı aşı yaptırılmalı diyorsa bence yaptırılmalı. bu söylemler kızamık aşısı çıktığın da da olmuştur, salgın olduğunda zenginler çocuklarını aşılatmış, fakir ailelerin bebekleri ölmüştür...
bunu zaten sağlık bakanı şöyle ima etmiştir(başbakanın aşı olmayacağım demesi üzerine):
 "Eğer bu ülkenin başbakanı hastalanırsa yatacak hastane de bulur,mekanik ventilatör de, ancak siz bulamazsınız"

edit: başlığı da değiştirmek lazım  :hey:

MAHMUT53

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11.Ara.2009 00:14:15 »

Çevrimdışı Ekrem Temel

• 4. Vites
    • 1993 TEMPRA SW 1.6 / BEYAZ
  • *Adı soyadı : Ekrem
  • *Meslek: Memur
  • Araç Modeli: Tempra SW 1.6
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 1993
« Yanıtla #7 : 11.Ara.2009 15:02:02 »
Ben de bu aşıya güvenmiyorum yetişkinlerde tamam anladıkta küçük çocuklarda ileriye dönük nasıl bir yan etkisi olur bilinmiyor bildiğim kadarı ile yetişkinlerle çocukların aşısı aynı. Hiç duydunuzmu bu zamanakadar çocukların ve yetişkinlerin aynı aşıyı olduğunu. Birde bedava dağıtmaları düşündürücü bu ülkede nerdeyse havayı teneffüs etmek bile parayla olacakken aşı bedava Deneme aşamasında olduğu ordan anlaşılıyor.Sağlık Bakanına kesinlikle güvenmiyorum kendi çocuklarınıza yaptırdınızmı sorusunu benim çocuklarım hastalığı geçirdi zaten diye geçiştiriyor ozaman Grip hastalığını geçiren aşı olmasın diye açıklama yapsına. :s20: 

Çevrimdışı Murat Karahan

• 2. Vites
  • **
    • DAYBREAK-1996-TEMRA-1.6 İE/BORDO
  • *Adı soyadı : murat
  • *Meslek: ayakkabı
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: bordo
  • Lpg Markası : zavoli
« Yanıtla #8 : 11.Ara.2009 22:36:26 »
yaw zaten bir başbakan bir lafıyla tüm piyasaların ne hale geldiini bilmezmi borsa düşer döviz yükselir vesaire bu aşı hakkında sağlık bakanıyla kameralar karşısında nerdeyse zıtlaşması bir mesaj var ama hangi yönde  :s20:

Çevrimdışı Cem Güreşçi

• cem52
  • 3. Vites
  • *Adı soyadı : cem
  • *Meslek: mak tek
  • Araç Modeli: Tipo SLX
  • Araç Rengi: gümüş giri
« Yanıtla #9 : 07.Şub.2010 16:09:22 »
 :01:dünya bir yalana bir salgın dolandırıcılıga uğradı amerikanın oyunu yahudilerinin para kazanması çünkü küresel ilaç firmalarının 100*de 100 yahudilerin elinde  tabiki dünya sağlık örgütüde ilaç firmaları ne derse onları yapıyorlar tabiki kaybedende benim gibi ülkelerinin yoksul ülkemin tüğü bitmemiş çocuklarımın parası lanetliyorum bunları yapanları