TEMPRA TİPO SERVİS > Mekanik - Direksiyon - Kilit -Silecek

TEMPRA SW BAGAJ KİLİTİNİ OTOMATİK YAPMA( resim eklendi)

<< < (10/10)

Recep Bayram:
Bu da benim yapımım. Dr.Recep
arkadaşlar ben bu sistemi 2007 de yapmıştım halende kullanıyorum.
bir tane marş otomatiği yetmemişti.
1 tane daha ekledim 2 tane oldu. uzun süre sıkıntısız kullandım ama aceleyle yapıldığından bağlantılar gevşedi
bu arada marş otomatiğinin çalışabilmesi için bir anlık boşta çalışıp hız ve güç alması gerekiyor yani eğer mekanizmayı boşluksuz yaparsanız marş otomatiği çekemiyor. zincir biraz boşluklu olmalı. boşluğu deneyerek ayarlayacaksınız. marş otomatiği manyetizma oluşturarak çalışır bir mıknatıs gibi. marş otomatiğine ayrı bir kablo çekin direk aküden olsun çünkü çok elektrik harcıyor. tabi dikkatli olun kısa devreye neden olup yangına neden olamayacak şekilde kabloyu çekin. düğme olarak fort transit minibüs cam açma kapama düğmesi kullandım. ilk önceleri el freninin yanına monte etmiştim ama sonraları arkalara cam motoru monte edince orjinal cam düğmeli kapağı aldım onu bozmak istemedim.
düğmenin şimdiki yerinin fotolarını ekleyeceğim.

fotolar yakında gelecek.

bu olay geliştirilmeye ve kullanılmaya mecburdur...

ha unutmadan bu mekanizmayı kumandaya da bağladım. bir röle işinizi görür. alarm merkezinden arka kapı için çıkan kabloyu röleye bağlıyorsunuz. röle buradan gelen düşük akımlı elektrikle çalışıyor ve güçlü eliktriğin geçeceği bağlantıları da düğmenize paralel olacak şekilde bağlıyorsunuz.

kolay gelsin.

eski yaptığım

bunlar ilk yaptığım ve 3 sene kullandığım denememdi 2 marş otomatiğinden oluşuyordu. şimdi boşta 2 marş otomatiğim var. :hhh:

tempra sw arka kapı kilitlerinden biri

X ile işaretli olan yerler kilit kapandığında birleşir. kırmızı kalın çizgi kilit orjinal konumda iken kilidi açan uzun metal çubuğun bulunduğu açıyı ve hareket yönünü belirtmek için ekledim. alttaki yuvarlak çizilmiş okun bulunduğu yerde 1 adet halka yay vardı onu çıkardıktan sonra çekmişim fotoyu.

evet kilidi sökünce kilitte 2 adet yay vardı demiştim. biri uzun sarmal biri de halka yay. ben halka yayı çıkardım. motorun işini biraz zorluyordu. tek motor 2 kilidi de açar oldu. 2 sine birden bağladım. bir tarafı ucuna diğer tarafıda motorun arkasına bağlı, motor 2 tarafı birden çekiyor. ama kilitlerden bir kapıyı kapatınca açık kalırsa çekme mesafesi uzayacağından motor kapalı olan diğer kilidi açamıyordu. bende bir adet daha motor aldım. daha 2. sini bağlayamadım. bu fotoğraf tek motorlu hali.

dahası gelecek...

bu da çalışma sırasında bağajımın hali  :oha:

Ve Sonnnnn
Çok Güzel Çalışıyor
Kilitteki Halka Yayları Çıkarın

Anahtarlık-Kumanda

Hamza Çetinkol:
ben 3 yıldır bagaj kapagımı orjinal elle açıp kapatarak kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok vede çıkartacak gibi durmuyor.Ama proje güzel isteyen yapabilir  :ok: :01:

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git