Gönderen Konu: tipo sx rampa çıkarken gaz kesilmesi ve çalısmaması ( 1994 tipo sx )  (Okunma sayısı 549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gladioman34

• Ziyaretçi
arkadaslar sabaha karsı eve dönerken dik bir rampa çıkıodum aracım i anda gaz kesti ve durdu. benzinden süphelendim  ısık yanıodu gitim benzim aldım araba gine çalısmıo  yokus assa  önünü cevirdim inerken çalısmaya basladı  normal randımanında  100km civarında bir yol yaptım bu seefr baska bi rampada gine aynısı yaptı araba kaldı. bujilerden süphelenicem gecn hafta deiştridim buji kabloları distribütür kapakalrını falan trafigte çok kaldım aldıgım benzin belki dedim bitmiştir . karbürötörden süphelendim çig yakıo die gitim benzin aldım gine alıstık artık :) elde bidonla gezmeye bu sefr araba çalısmadı sorun neden kaynaklanıodur acaba arabayıda  kaldıgı yerd eburaktım işm var diede düz yolda yapmıo 2 dir rampaya vurunca yapıo
« Son Düzenleme: 25.May.2008 10:07:50 Gönderen: mavis717 »

Çevrimdışı Adminnn

• Administrator
  • TURBO
    • 2002 FİAT MAREA HLX 2.0 20V
  • *Adı soyadı : Gazi
  • *Meslek: En Teknik Eleman
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Füme
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Türü: LPG
Ynt: tipo sx rampa çıkarken gaz kesilmesi ve çalısmaması
« Yanıtla #1 : 24.May.2008 19:58:38 »
arkadaslar sabaha karsı eve dönerken dik bir rampa çıkıodum aracım i anda gaz kesti ve durdu. benzinden süphelendim  ısık yanıodu gitim benzim aldım araba gine çalısmıo  yokus assa  önünü cevirdim inerken çalısmaya basladı  normal randımanında  100km civarında bir yol yaptım bu seefr baska bi rampada gine aynısı yaptı araba kaldı. bujilerden süphelenicem gecn hafta deiştridim buji kabloları distribütür kapakalrını falan trafigte çok kaldım aldıgım benzin belki dedim bitmiştir . karbürötörden süphelendim çig yakıo die gitim benzin aldım gine alıstık artık :) elde bidonla gezmeye bu sefr araba çalısmadı sorun neden kaynaklanıodur acaba arabayıda  kaldıgı yerd eburaktım işm var diede düz yolda yapmıo 2 dir rampaya vurunca yapıo
geçmiş olsun kardeşim,

benzin otomatiği olabilir, buna benzer yokuşta kalmak çıkamamak ve istop etmesi ,benzin otomatiği arızasına benziyor  :s20:

bujiler , buji kablolarını yeniledim diyorsun, bence benzin otomatiğini değiştirip dene bakalım  ;)

gladioman34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25.May.2008 00:36:49 »
benzin pompasıyla yag müşiri yaglı üstü baya oda bir sorun yaratırmı

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #3 : 25.May.2008 09:59:29 »
noya kardeşim  geçmiş olsun... ;(

aracın benzinli ve lpg yok değil mi? gazi kankam otomatik demiş..bir değiştir bakalım..sorun düzelecekmi?

benzinden bahsetmişsin benzin hep diptemi dolasıyorsun...eğer depoda benzinin az ise
dik rampalarda benzin deponun içinde dolasacağı benzin hortumundan uzaklasır..benzin gelmeyincede arac stop eder...düzde benzin hortumun cekim alanında olduğu için sorun yaratmayabilir..yokuş inerkende benzin depoda hortumun cekim alanına giriyordur..

eğer yarım depo benzin varken sorun yaratıyorsa o zaman baska çözümlere bakalım.. ;)

anlattıklarıımın bir resimini ekleyeyim..sağolasun sadık kankam baska konuya eklemişti.. :bravo: :bravo: gayet açıklayıcı.. :ok:

bu resimdeki benzin pompası senin aracında yok...enjeksiyonlu model için hazırlanmış bir resim

Volkswagen California

Çevrimdışı Adminnn

• Administrator
  • TURBO
    • 2002 FİAT MAREA HLX 2.0 20V
  • *Adı soyadı : Gazi
  • *Meslek: En Teknik Eleman
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Füme
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Türü: LPG
teşekkürler mesut kankam, noyan kardeşim benzinin depoda az olması da busorunu yaratır, ama bizim araçlarda özellikle lpgli lerde benzin ototmatiği daha çabuk yıpranarak özelliğini yitiriyor, bu nedenle tanıdık bir ustaya giderek pompayı değiştirip denemen de yarar olacağını düşünüyorum  ;) eğer mesut akankamın dediği gibi az benzinle binmiyorsan  ;)

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
teşekkürler mesut kankam, noyan kardeşim benzinin depoda az olması da busorunu yaratır, ama bizim araçlarda özellikle lpgli lerde benzin ototmatiği daha çabuk yıpranarak özelliğini yitiriyor, bu nedenle tanıdık bir ustaya giderek pompayı değiştirip denemen de yarar olacağını düşünüyorum  ;) eğer mesut akankamın dediği gibi az benzinle binmiyorsan  ;)

kanka teşekkürler...kankam benzinden bahsetmiş..hiç lpg den bahsetmemiş..benzin bitse lpg ye geçip devam etmezmiydi... :s20:

ama karbüratörlü araclarda benzin otomatiği ucuz..değişmesinde fayda var. :ok:
Volkswagen California

gladioman34

• Ziyaretçi
arkadaslar aracım benzinli lpg daha taktırmak kısmet olmadı :) ceyrek deponun altına  düsmeden genelde benzin koyuyorum ilk defa bu kadar dvm ettim bide dün aksam gittim aracın basına gine çalısmadı 2-3 kere denemem ragmen aracın arkasına gecip arabayı biraz salaldım sonra çalıstı araba suanda çalısıo :)  ben hep total dan alıorum benzini gecen pazar petrol ofisinden aldım  ondan snra arabanın gidişi  falan  performansı sanki düsmüştü acaba aldıgım yerdeki benzinden kaynakalnablirmi benzin filtresini tıkamıs olablir mi die düsünüorum yardımalrınız için çok tesekürler agbiler kardesler hepinizi çokkk seviorum :)

Klacin

• Ziyaretçi
Ben aynı arızayı daha önce yaşadım. Başıma gelenleri sanayi tecrübeleriniz bölümünde anlattım. Sorun benzin pompasında gözüküyor. İhmal etme olmadık yerde yolda kalırsın.