Gönderen Konu: TEMPRA-TİPO 2.0 16V SERVİS BİLGİLERİ-ARIZALARI-ÇÖZÜM YOLLARI-by mekik  (Okunma sayısı 62475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo DGT
  • Yakıt Türü: Dizel
:ok: prof.teo eminim en iyi şekilde yardımcı olur ve çok iyi olur...bende fazla anlamam ve elimden geldiği kadar öğrenmeye çalışıyorum böyle şeyleri,aslında tempra için yapılmış bi uygulama bulsak resimli açıklamalı çok daha güzel olacak...veya tiponun tüm bu bağlantıları nasıl,ve göstergeleri müşirleri falan satılıyormu  :s20: şu aralar bende çalışmıyorum  :morgöz: yoksa yarın vermiştim siparişi...

2.0 tempracıların çoğunun bu acı gerçekten haberi yok ,çok baktım bende ama tempra için bir uygulama yok :s20: tipoların bağlantılarını teo'yla beraber fotolarım.Göstergeleri dahili,fabrika çıkışı ama orjinal müşiri bulmak zor bizim için.Müşir bozulsa alternatif olacak muadil müşirlerleri uydurmak zorunda kalırız.
« Son Düzenleme: 21.Mar.2011 23:39:00 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
şimdi anladığım kadarıyla yağ ısı göstergesi yağın ısısını gösteriyor,peki dijital veya analog ekrandaki standart kırmızı yağ lambasıda yağın basıncımı oluyor seviyesimi oluyor... yani ekranda yağ lambası yandığında araçta yağın kalmadığınımı gösteriyor yağın basınç yapmadığınımı gösteriyor,yoksa ikiside aynı şeymi  :hoho:  :morgöz:

Dijitaldeki kırmızı yağın seviyesi oluyor karterde yağ var veya yok ,pompa bozulsada dijitalde kırmızı yanmayacak çünkü karterde yağ eksik değil  :morgöz: motorda dolaşan yağ anca yağ basınç göstergesiyle anlaşılabilir üstad
« Son Düzenleme: 22.Mar.2011 00:05:36 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
peki son olarak  :sırıtan: yağın ısısını göstermesi için müşiri yerleştirecek bir delik falanmı açılması gerekiyor..ve basıncı göstermesi için müşirin yeri hazırmı yani eklediğim resimlerdeki gibi yeni aldığımız basınç müşirini t boru ile bağlanacak yeri varmı...  :s20:  :morgöz:  :morgöz:

yeri hazır olsa fiat orjinalinde koyardı tempraya ,adapte edilecek  :) bizimkinin fotosunu eklerim ustaya danışıp fikir verir
« Son Düzenleme: 22.Mar.2011 00:17:11 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
  • tempra 2.0 ie cat 16 valf
  • *Adı soyadı : sedat özkan
  • *Meslek: madenci
  • Araç Modeli: Tempra 2.0 16v
  • Araç Rengi: kurşuni gri
  • Lpg Markası : brc
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Türü: Benzin
arkadaşlar merhaba benimde tempra 2,0 ie 16 valf  aracım var aracımı servise götürmek istiyorum ama tekirdağda yaşıyorum burada ki fiat servise gittim ama artık bu araçlara bakmıyoruz dediler 
Bu araçlara bakan bir servis var mı bildiğiniz normal sanayiye götürmek istemiyorum aracım abs arızası yapmıştı
burda  bir frenciye götürdüm ben yaparım  dedi ama malesef olanıda bozdu üstünde ki şimdi abs çalışmıyor.
 tech cihazına bağladı bir sürü sensör arızası gösterdi  ecu  bunları yaptırmak istiyorum lütfen yardım bekliyorum arkadaşlar bildiğiniz bir servis var mı aracımı götürebileceğim ..... ;((

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
teşekkürler ilgin için bir bakayım tamirciler ve ustalar bölümenüne  hem forumdaki ardaşlar ne diyecek bakalım :ok:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
arkadaşlar merhaba benimde tempra 2,0 ie 16 valf  aracım var aracımı servise götürmek istiyorum ama tekirdağda yaşıyorum burada ki fiat servise gittim ama artık bu araçlara bakmıyoruz dediler 
Bu araçlara bakan bir servis var mı bildiğiniz normal sanayiye götürmek istemiyorum aracım abs arızası yapmıştı
burda  bir frenciye götürdüm ben yaparım  dedi ama malesef olanıda bozdu üstünde ki şimdi abs çalışmıyor.
 tech cihazına bağladı bir sürü sensör arızası gösterdi  ecu  bunları yaptırmak istiyorum lütfen yardım bekliyorum arkadaşlar bildiğiniz bir servis var mı aracımı götürebileceğim ..... ;((

Atla gel bir gün erkenden bursa-gemliğe geze geze , prof.teo yapar ancak senin işini marmarada ;) sensör hatasını kablolardaki ezilmeden ve şaselerden dolayıda verir daha önce tecrübe edildi bakarsın fazla bir sıkıntısı yoktur ;)
« Son Düzenleme: 31.Mar.2011 00:30:19 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
sağol dostum yalnız benim aracın iyi bir temizliğe ihtiyacı var kaputun altı örümcek ağı gibi kablo araca önceden servisinde brc marka lpg takmışlar sırslı sisem yapmak için 6 adetde modül yani anlıyacğın  kablo temizliği lazım araca araç normal sistem lpg ile çalışıyor  düz yani istanbul taraflarından servis bulabirsem iyi olur benim için zaman ve yakınlık açısından olmazsa mecbur gelicez yaptırnaya prof teo ya .. :heyyo:

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
bernim tahminimde sensörlerden ama öndeki westing house altındaki fren bedalını geriye itemn rotor(piston)çalışmıyor tamire gitmeden çalıyodu ama ;((

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
olmadı önce ist-maslak sanayiye bir git olmadı sonra geleceğin adres belli zaten  :hiii:

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
sağolasın ahmet abi evet ist olabilir senin bildiğin fiat servisi var mı bu işi yapan ben aracımı servise götürme taraftarıyım eee malum ortalık araba kasabı kaynıyo servis bulamazsam alternatif çözümleri değerlendirmek istiyorum paylaştığın bilgileri okudumda içinde servisime gelen araçlarda en çok olan demiş  acaba nerden alıntı yaptığın yerden bu bilgileri yazan kişiye ulaşabilirmiyiz ayrıca sanada teşekkürler bu bilgileri araştırıp  bizlerle paylaştığın için

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
sağolasın ahmet abi evet ist olabilir senin bildiğin fiat servisi var mı bu işi yapan ben aracımı servise götürme taraftarıyım eee malum ortalık araba kasabı kaynıyo servis bulamazsam alternatif çözümleri değerlendirmek istiyorum paylaştığın bilgileri okudumda içinde servisime gelen araçlarda en çok olan demiş  acaba nerden alıntı yaptığın yerden bu bilgileri yazan kişiye ulaşabilirmiyiz ayrıca sanada teşekkürler bu bilgileri araştırıp  bizlerle paylaştığın için

malesef yok  ;( istanbulda 4 bosch car service ve 2 fiat yetkili servisinin kapısından döndü forumdan bir arkadaş :hişşt: servisler iplemiyorlar artık bizim modelleri.O yazan kişiyide nereden bulduğumuda hatırlamıyorum :(

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
ilgin için teşekkürler ahmet bey  :sinirli: :hişşt:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
ilgin için teşekkürler ahmet bey  :sinirli: :hişşt:

''sedat bey '' nasıl biliyorsan öyle yap  ben sana olacağı söylüyorum 4 senedir inciğini cinciğini öğrendik bu arabanın piyasada kimler yapar yapamaz onuda biliyoruz gerçekler acıdır belki bu seni kızdırdı   ''  :sinirli: ''
« Son Düzenleme: 01.Nis.2011 01:08:10 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Sedat Özkan

• 1. Vites
  • *
arkadaşlar ben servis bakmıyor diye kızdım yanlış anlamayın ayrıca yardımlarınız çok teşekkür ederim :heyyo:

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
teşekkürler ahmet.. :ok:
Volkswagen California

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
teşekkürler ahmet.. :ok:

İnşallah kıymetini bilirlerde adapte ederler yerleri hazır  ;) Teo usta bugün yatak saran iki tane 2.0 tempra ile uğraşıyordu :morgöz:
« Son Düzenleme: 07.Nis.2011 23:23:16 Gönderen: Mekik »

onalkamil

• Ziyaretçi
İnşallah kıymetini bilirlerde adapte ederler yerleri hazır  ;) Teo usta bugün yatak saran iki tane 2.0 tempra ile uğraşıyordu :morgöz:
ben aldım da kocaman seyi nasıl takacagım oraya yardım et takılmış varmı

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
ben aldım da kocaman seyi nasıl takacagım oraya yardım et takılmış varmı

maalesef yok ,takılmışı olsa eklerdim walla ben daha ne yapayım arkadaş tapaların olduğu yere müşiri bağlatacan kablosunun diğer ucuda analog göstergeye gidecek
« Son Düzenleme: 07.Nis.2011 23:58:13 Gönderen: Mekik »

onalkamil

• Ziyaretçi
musuru baskamı alacagız göstergeninki biraz buyuk gibi resmınıde eklemişsin senden birser rica etsem teo sorarmısın 2.0 8 valfe sıralı lpg takalım emülatörlü sistemi

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
musuru baskamı alacagız göstergeninki biraz buyuk gibi resmınıde eklemişsin senden birser rica etsem teo sorarmısın 2.0 8 valfe sıralı lpg takalım emülatörlü sistemi

2.0 tipolarım orjinal müşiri ve analog basınç göstergesini bulman çok zor resmini eklediğim universal tip göstergeyi ve müşirini kullanabilirsin.Ayrıca çokda büyük değil mandalina kadar büyüklüğü var sen istediğin tip ve büyüklükte kullanabilirsin

onalkamil

• Ziyaretçi
su 3lü spor göstergelerden aldım onun musuru oluyormuymus evet benimkide mandalina kadar

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
su 3lü spor göstergelerden aldım onun musuru oluyormuymus evet benimkide mandalina kadar

kamil hoca sen yapma bari yahu ;( 3'lüsü teklisi yok bu işin,yağ basınç göstergesi ve onun müşiri varsa her türlü adapte edersin
« Son Düzenleme: 08.Nis.2011 00:27:19 Gönderen: Mekik »

onalkamil

• Ziyaretçi
ya tamam ben aldıgımı tarif ettim yarın tekrar ugrasacagım resimlerim

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
Fiat kör tapa koymuş herşey hazır size düşen harici yağ basınç göstergesi ve müşiri satın almak  ;)

Bu arada yeni bilgi ve fotoları ilk sayfaya başlıklar halinde koydum arada muhabbet olunca sayfalar arasında fotolar kaynıyordu  :ok: İlk sayfayı takip edin eklemeler oldukça Güncel diye belirteceğim
« Son Düzenleme: 08.Nis.2011 01:08:14 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
Haftaya kısmetse Alman NGK buji kablosu ve iridyum buji uygulaması  :DD İridyum bujilerin kodu NGK'nın kataloğunda 2.0'lar için belirtilmiştir aynı zamanda Suzuki Hayabusa yarış motorlarında kullanılan buji tipidir sonucu bende merak ediyorum  :heyy: