Gönderen Konu: TEMPRA-TİPO 2.0 16V SERVİS BİLGİLERİ-ARIZALARI-ÇÖZÜM YOLLARI-by mekik  (Okunma sayısı 64420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo DGT
  • Yakıt Türü: Dizel
ben fazla anlamam ama fransadan-italyadan arkadaşlar akrabalar geleceğinde ilk işim orjinal buji kablosu şu an aklıma gelen onları isteyecem,ve bizim araçlara tam techisatlı turbo uygulamasının çok verimli olacağını tahmin ediyorum,avrupaya gitsem ilk işim bu olur  :sırıtan:

Tam teçhizatlı turbo çok pahalı iş sadece turbo ile iş bitmiyor; aktarma, çelik forget pistonlar,intercooler,blow-off,tuning enjektörler,benzin pompası ve yağ pompası modifiye edilmeli yoksa verim alınmaz zarar bile verir

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
insan hayatı işte  :crash:  :crash: fransaya gitsem tüm bunları 1 ay içerisinde fazlasıyla yaparım...  ;)

kazalı 97 model alfa romeo 155 Q4 turbo vardı 3.5 milyara satıldı alıp onun parçalarını kullanacan aslında forumda 220bg'lik 2.0 16V vardı teamkarahan kardeşler alfa parçaları ile yapmışlardı uyum sağlıyordu  :crash:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
parasal sıkıntı olmadıktan sonra tabiki bulunur denenebilir niye olmasın çokta harika olur...

evet para olduktan sonra her yol paris  :sırıtan:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
Tüm bilgilendirmeler ilk sayfada toplanmıştır.

Tempra 2.0 8V ve 16V'ciler için motor kurtaracak öneri  :hişşt: Harici Yağ Basınç Göstergesi

Sadece 2 tempracı arkadaş ilgilendi ,sonra keşke demeyin arkadaşlar! :s16: :s16: :s16:
« Son Düzenleme: 08.Nis.2011 21:20:25 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
Kendileri bilirler kendi düşen ağlamaz :hişşt:

onalkamil

• Ziyaretçi
Haftaya kısmetse Alman NGK buji kablosu ve iridyum buji uygulaması  :DD İridyum bujilerin kodu NGK'nın kataloğunda 2.0'lar için belirtilmiştir aynı zamanda Suzuki Hayabusa yarış motorlarında kullanılan buji tipidir sonucu bende merak ediyorum  :heyy:
oo cok iyi nerden aldın hatta pazarlık et 2 tane alalım bana kablo saten lazım bana iyi elektirkci lazım teysisatı toplatcam ya ben hatta ettim bilgili oldugum halde 8 valfe cok para harcadım

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
oo cok iyi nerden aldın hatta pazarlık et 2 tane alalım bana kablo saten lazım bana iyi elektirkci lazım teysisatı toplatcam ya ben hatta ettim bilgili oldugum halde 8 valfe cok para harcadım

internetten NGK türkiye sitesinden pazarlık edilemiyor kredi kartı üzerinden satış  :) Baya masraf açmış sana senin şanssızlığın araban kasaplara denk gelmiş  ;(
« Son Düzenleme: 08.Nis.2011 23:02:12 Gönderen: Mekik »

onalkamil

• Ziyaretçi
internetten NGK türkiye sitesinden pazarlık edilemiyor kredi kartı üzerinden satış  :)
tamam denede iyise bende alayım bana ön tanpon giydirme tel verecektin
senin araba bursada kac geciyor

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
tamam denede iyise bende alayım bana ön tanpon giydirme tel verecektin
senin araba bursada kac geciyor

Kamil hoca giydirme istemiyom ben komple lazım dedin ağız eğdin ya ,şimdi tel noldu diyon ilahi  :)
« Son Düzenleme: 08.Nis.2011 23:04:54 Gönderen: Mekik »

onalkamil

• Ziyaretçi
tanpon buldum tanponum yoktu birtanede sıfır aldım saten ben hem yazlık hemde kışlık yapacagım elektirikci varmı

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
836 motor kodlu tipo 2.0 16V için;

NGK Buji BPR7ES

NGK Lpg Bujisi BPR 8EIX

NGK İridyum Buji BPR7EIX

NGK Buji Kablosu RC-FT603

web: www.ngkbujimarket.com
         www.ngk.com.tr

onalkamil

• Ziyaretçi
ee ben ne yapcam 8 lere olmazmı ki teo sorsana onları taktırırken kablolar aynı olması lazım bildigim kadarı ile

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
ee ben ne yapcam 8 lere olmazmı ki teo sorsana onları taktırırken kablolar aynı olması lazım bildigim kadarı ile

ben kendi aracımın NGK kodlarını verdim altınada site adresini ekledim 8V kodunu bulabilirsin.Teo'nun cebi 0505 244 04 04 ben her zaman tr'de olmuyorum kontağa geçebilirsin kafa adamdır

onalkamil

• Ziyaretçi
insan hayatı işte  :crash:  :crash: fransaya gitsem tüm bunları 1 ay içerisinde fazlasıyla yaparım...  ;)
bence fransaya degil birezilyaya gitmek lazım hemde daha ucuz bu mot net uzerinden araştırdım 2,081.04 BRL cıvarında fiatı ve sıfır normal 8 valfin elektirik teysisatı oluyor 250 ps

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
bu,,buji kablosu ve bujiler ile araç ne kadar fark ediyorki  :s20:

performansı mı kastediyorsun?  :s20:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO

onalkamil

• Ziyaretçi
bunlarım 3 versiyonu var 185 220 250 4kapı olanıda var hem tiposuda var ama biraz tipsiz

onalkamil

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
evet orjinal bujiler ve buji kablosunda sorun yoksa canavar gibi zaten,,,bu alman buji kablosu bujilerde ne farkediyor  :s20: performans vsvs

Normal bujide pek fark olacağını sanmıyorum ama iridyum buji 4 tanesi 100tl sn'de çakma aralığı çok çok üstün ve ince uçlu suzuki hayabusalarda aynı bujiyi kullanıyor motor temiz ateşleme yapar artık farkı sen düşün

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
Walla NGK çok eski saygın bir firma sadece fiat değil mercedesten subaruya kadar buji üretiyor sitesinde model model araca göre kodları var.Zararı olsa bu firma en iyiler arasında olamaz kanımca

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
firma sağlamdırda teknik olarak araca zarar verirmiki,mesela dijital göstergeye

kesinlikle verir  :hoho:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
tempralarda orjinal bujisi haricinde buji kullanıldığı zaman dijital göstergelerde sorun yaşayanlar vardı

walla benimki analog dijital sizde öyle diyorsan öyledir ama şunu söyleyeyim orjinal haricindeki buji geniş kapsamlı birşey.Ben zamanında bosch'un yanlış bujisini almıştım patlatma ve çekiş düşüklüğü sorunları yaşamıştım ama ben sana onlarca ünlü otomobil modeline yıllardır performans büjisi üreten ve bunuda kodlandırmış ve ar-ge yapmış bir firmadan bahsediyorum
« Son Düzenleme: 09.Nis.2011 00:20:52 Gönderen: Mekik »

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
sen bildiğin gibi yap ben sana açıklamasını yaptım  ;)

Çevrimdışı Süleyman Vatangül

• 2. Vites
  • **
    • tempra tipo
  • *Adı soyadı : alp
  • *Meslek: muhasebe
  • Araç Modeli: Tipo S
  • Araç Rengi: beyaz
  • Lpg Markası : brc
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Türü: LPG
wallahı çok onemlı bır konu ılered tıpo 2000 olursa bunlara kesın yaparım bu bılgılere altın degerınde ama kıymetını bılene  :alkış:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
wallahı çok onemlı bır konu ılered tıpo 2000 olursa bunlara kesın yaparım bu bılgılere altın degerınde ama kıymetını bılene  :alkış:

Aynen kıymetini bilene  ;)