Gönderen Konu: Hararet sorunu (Radyatör kanallarının temizlemesi -şişlemesi) ( tempra 1.6 sw )  (Okunma sayısı 13863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza Bucak

• 4. Vites
  • ideal elektrik (senin ışığın, hareketlen!)
  • *Adı soyadı : hamza bucak
  • *Meslek: 337 kd asker
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: gümüş gri
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Türü: LPG

benim hararet böyle duruyordu hep
başlık açmıştım zaten bu durum sorunmuş benim radyötör kanalları tıkalıymış şişlenmesi gerekli olduğunu söylediler
veeeeee...........

arkadaşlar arabamın radyötörünü şişleyecek ustanın işyeri yolunuz düşerse sizde şişlettirin

radyötörümüz resimlerdeki klipslerden açarak suyun dolaştığı kanalların temizlenmesi gerekli

evet buda kanalların durumu ne kadar temiz değilmi buradan dolaşan su arabayı buz gibi yapıyor tabi dolaşabilirse

bu daha yakın bir görüntü

bu arkadaşlarda aracımın cerrahları

burada ustamız kanalların içine çelik şiş sokarak kanallarda oluşan pislikleri kırıyor üst resimdeki havuzun içindede kırılan pislikleri banyo yaptırıyor.
şişleme işlemi bittikten sonra radyötör kapakları yerine takılarak klipsler güzelce sıkılır yalnız kapak contalarının sağlamlığına yerine iyi oturmasına dikkat edilmelidir.gerekiyorsa kaliteli ısıya dayanıklı slıkon kullanılmalıdır takviye olarak.
20 ytl usta
20 ytl de adını unuttuğum slikona verdim

« Son Düzenleme: 30.May.2009 18:46:43 Gönderen: mavis717 »
memleketi yönetenler gaflet ve dalalet içinde olabiir...M.KEMAL ATATÜRK   atam  büyüklüğünü ifede etmeye başka hiç bir şey gerekmez...

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
hamza kardeşim teşekkürler.. :hey: :hey: yazalım ya ne olacak..ilk mesaja mesajı değiştir deyip ekle resimleri... :) :) :)
Volkswagen California

Çevrimdışı sadık ablak

• TURBO
  • sadık /ankara -30
  • *Adı soyadı : SADIK
  • *Meslek: SMMM ADAYI
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
hamza kardeşim teşekkürler.. :hey: :hey: yazalım ya ne olacak..ilk mesaja mesajı değiştir deyip ekle resimleri... :) :) :)
yazalım tabi  radyatör resmi yoktu hiç birde onu görmüş olduk sitemizde

ilk mesaja ekleyebilirsin sonradan resimleri kardeşim
LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ

FORUM KURALLARI

dangerous161blue

• Ziyaretçi
hamza abim iş başında yine

Çevrimdışı Adminnn

• Administrator
  • TURBO
    • 2002 FİAT MAREA HLX 2.0 20V
  • *Adı soyadı : Gazi
  • *Meslek: En Teknik Eleman
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Füme
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2002
eline sağlık hamza, gerisini bekliyoruz resimlerin  ;) ;) ;)

Çevrimdışı Hamza Bucak

• 4. Vites
yetiştirdim gazi kardeşim tam motorunkinide ekledim ama bağlı kalma ssürem bitmiş boşa gitti resimleride iki ğündür zorla hostitledim ama gitti
hostitlenen resimleri nasıl çağırabilirim(açabilirim)kurbağa sitesinden (image shack) bilen varmı ben bilmiyorumda
memleketi yönetenler gaflet ve dalalet içinde olabiir...M.KEMAL ATATÜRK   atam  büyüklüğünü ifede etmeye başka hiç bir şey gerekmez...

Çevrimdışı Ömer Muluk

• Ömer
  • 5. Vites
  • Eski tipocu
    • ERZBEY - 1999 TİPO 1.6 SLX İE / ÇELİK GRİ
  • *Adı soyadı : Ömer Muluk
  • *Meslek: Sağlık Teknikeri
güzel çalışma hamza kardeş, eline sağlık.

BuRaK_58

• Ziyaretçi
bende de aynı sorun var gidicem bir ara sanayiye

Çevrimdışı Murat Demir

• 4. Vites
  • *Adı soyadı : MURAT DEMİR
  • *Meslek: İŞÇİ
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: BORDO
  • Model Yılı: 1994
Ucuza temiz iş güzel olmuş güle güle kullan

Çevrimdışı Hamza Bucak

• 4. Vites
mod arkadaş bu başlığı sabitlesek nasıl olur

Çevrimdışı Ömer Muluk

• Ömer
  • 5. Vites
  • Eski tipocu
    • ERZBEY - 1999 TİPO 1.6 SLX İE / ÇELİK GRİ
  • *Adı soyadı : Ömer Muluk
  • *Meslek: Sağlık Teknikeri
mod arkadaş bu başlığı sabitlesek nasıl olur

tamam kardeş   :ok:  başlık sabitlendi  ;)

sesusefa

• Ziyaretçi
paylaşım için teşekkürler :teşekkür:

esen32tr

• Ziyaretçi
      Arkadaşlar bende hararetten şikayetçiyim.Bu anlatım ve fotoğraflarla kendimiz bile yaparız gibi geliyor.Ellerine sağlık çok güzel bi anlatım olmuş.Radyatörü merak ediyordum.İçinide gördük. :ok: :bravo:

Çevrimdışı Mahmut Çoban

• Süper Moderatör
  • 6. Vites
    • 96 TipoSLX A/C Metalik Yeşil
  • *Adı soyadı : Mahmut
  • *Meslek: Elektronik
  • Araç Modeli: Tipo SLX
  • Araç Rengi: Metalik Yeşil
  • Lpg Markası : BRC
      Arkadaşlar bende hararetten şikayetçiyim.Bu anlatım ve fotoğraflarla kendimiz bile yaparız gibi geliyor.Ellerine sağlık çok güzel bi anlatım olmuş.Radyatörü merak ediyordum.İçinide gördük. :ok: :bravo:

@esen32tr

hararet sorunu varken su kaynatmada varsa radyatörün yani su kabının kapağını değiştir..

bndede vardı hararet ve su kaynatıyordu sorun kapaktanmış değiştirince sorun kalmadı..

uzun yolda 90(-1 cubuk)a bile geçmiyor ama şehir içi 90+1 cubuk kadar oluyordu..

ve fan stop edince az çalışıyordu 20 sn filan şimdi değiştirince 1.40 dk kadar çalışıyor..

kapak belirli bir basınç yapmazsa su kaynatıyor ;)

kapağı aç içini bastır içeri bastıramaman lahazımmış..

yeni aldığım kapağı içeri bastıramıyorum ;)

kapak 5-10 ytl gibi bişi..

bu kadar uğraşmadan ilk kapağı değiştir istersen ;) ;)
« Son Düzenleme: 12.Tem.2008 11:55:24 Gönderen: mahmut54 »

tipo42_galip

• Ziyaretçi
eline sağlık kardeşim güzel çalışma olmuş  :ok: :bravo: :hey: :ok:

yakından suyun radyotöre verdiği zarar çok fena olmuş.Ben sürekli antifiriz koyuyorum aracın suyu daima masmavi koruyucu oluyor. Hiç antifirizli suyun eksildiğini görmedim daha :teşekkür:

salurlu

• Ziyaretçi
Bu radyotör sisletme olayını ankarada nerede kime yaptırabiliriz bilgisi olan varmı bendede hararet problemi var 90 in altına hiç inmiyor hatta çok çabuk .110 120 ye çıkıyor fan 100 de açıyor neden acaba

esen32tr

• Ziyaretçi

@esen32tr

hararet sorunu varken su kaynatmada varsa radyatörün yani su kabının kapağını değiştir..

bndede vardı hararet ve su kaynatıyordu sorun kapaktanmış değiştirince sorun kalmadı..

uzun yolda 90(-1 cubuk)a bile geçmiyor ama şehir içi 90+1 cubuk kadar oluyordu..

ve fan stop edince az çalışıyordu 20 sn filan şimdi değiştirince 1.40 dk kadar çalışıyor..

kapak belirli bir basınç yapmazsa su kaynatıyor ;)

kapağı aç içini bastır içeri bastıramaman lahazımmış..

yeni aldığım kapağı içeri bastıramıyorum ;)

kapak 5-10 ytl gibi bişi..

bu kadar uğraşmadan ilk kapağı değiştir istersen ;) ;)

Çok teşekkürler...
     Bende kapağı 3-4 ay önce değiştirdim.Su eksiliyordu.Hatta mavi bi kapak verdiler.Çok biçimsiz duruyor.Neyse işlevi daha önemli.Benim sorunum rampalarda aracımın harareti oldukça yükseliyor.110-120 oluyor.Fanda açıyor ama nedense rampalarda böyle..Fanı hızlı konumuna getirttim.İçeridende kontrol düğmesi var.Bazen 30-40 sn.kendim açıyorum.Yoksa hararet düşmüyor.
     Fan müşürünü değiştirmekte çözüm olmadı.Geçen sene radyatör şişlemeyi duymuştum.Ama Tempra ya olmaz dediler.Yaz kış antifriz kullanıyorum.Radyatörün kireçlenmiş olacağını hiç düşünmüyorum.Ama yine de acaba diyor insan.Birde radyatör temizleyicileri var.Onların verimi nasıl acaba?

candag

• Ziyaretçi

yalan55

• Ziyaretçi
  Arkadaşlar bendede hararet problemi vardı. Ama radyotör plastık olduğundan şişlenemedi. 80 ytl verdim dün yeni radyötör aldım.  Şimdi canavar oldu araba..

salurlu

• Ziyaretçi
Arkadaşlar uzun zamandan beri hararet problemim vardı ve en sonunda radyatörü şişlettim hakan kardeşimin tavsiyesi üzerine şaşmaz oto sanayide kale radyatörlerinin yetkili bayi ve servisi var dün gidip durumu anlattım radyatör şişlendi baya bi tıkanmıs tertemiz oldu üst hortumu da degiştirdik toplam maliyet 60 ytl dünden beri bir problemim yok inşallah ilerleyen zamanlarda olmaz
fakat klipsleri japon yapıştırıcıyla yapıştırdılar bilmiyorum ilerde oralardan su kacırabilir belki
hakan kardeşimin ilgi ve alakasına ayrıca  cok teşekkür ediyorum

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
  • *Adı soyadı : Hakan
  • *Meslek: Şoför
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Model Yılı: 1997
Güle güle kullan ilhan abi bir problem olursa yine oraya git sen. Yapılabilecek birşey varsa kesin yaparlar. Bir de senin araba klimalı mıydı?

salurlu

• Ziyaretçi
Güle güle kullan ilhan abi bir problem olursa yine oraya git sen. Yapılabilecek birşey varsa kesin yaparlar. Bir de senin araba klimalı mıydı?
evet klimalı araç benim fan müşürü de degişecek aslında şu an sadece hızlı devir calışıyor üzerindeki normal müşür gecen aldım bu üç dişli olandan elektrikciye gittim müşürün orada üç kablo var biri iptal calışmıyor bu sol farın üzerinde siyah kutu var oradaki rölelere falan baktı problem kutuda dedi müşürü degistirmenin bir anlamı yok dedi ve degistirmedik öyle kaldı aslında bu tempra tipodan anlayan iyi elektirikciye de ihtiyacım var

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
O kutunun içinde iki tane yan yana metal tel şeklinde sigorta var baksana onlardan biri kopmuş veya atmış mı benimki de çalışmıyordu baktık onlardan biri atmıştı

salurlu

• Ziyaretçi
O kutunun içinde iki tane yan yana metal tel şeklinde sigorta var baksana onlardan biri kopmuş veya atmış mı benimki de çalışmıyordu baktık onlardan biri atmıştı
baktık sigortalar saglam

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
Belki görmemisinizdir diye söylüyorum belki yardımı olur onlar bildiğimiz sigorta şeklinde değil 1 cm'liktel halinde uzatmışlar uçlarında iki ufak somun tutuyor.