TEMPRA TİPO SERVİS > Mekanik - Direksiyon - Kilit -Silecek

Muz Silecek Nasıl Takılır

<< < (4/6) > >>

Musa Eroğlu:

--- Alıntı yapılan: Emre Zengin - 13.Kas.2011 02:19:07 ---biri girmiş cevap yazmış diye sevinmiştim oldu mu şimdi bu  :hıh: gidim mutfağa içecek bişeyler bakim

--- Alıntı sonu ---

:(  :hişşt:  :hıh:

Hüseyin Ertaş:
Abiler ben bendeki muzları bir kaç ay kullandıktan sonra çıkardım attım.
Güzel siliyorlardı. O konuda sorun yok. Sol muz kaput sacına, sağ muz alt plastiğe sürtüp duruyordu. İkisi de sürttükleri yerilerin boyasını kaldırdılar. Bu yüzden silecekler yerlerine oturmuyor ve biraz havada kalıyorlardı. Ayrıca muz süpürgeler normallere göre daha kalın ve daha fazla hava direncine maruz kaldıklarından yüksek hızlarda rüzgar etkisiyle camın ortasına kadar sürüklenip geliyorlar, normalden daha güçlü bastıkları için aşağıya inerken zorlanıyorlar ve alt kısımlarında su topluyorlardı. Bilmiyorum belki benim muzlar kalitesiz filan olabilir. 
Ayrıca Muz silecekler çok kalın bir plastik olduğundan orjinallerin daha zarif - güzel göründüğünü düşünüyorum.

Önce Çin malı normal silecekler kullanıyordum ve memnun olmadığımdan muz sileceğe geçmiştim. Ama şimdi biraz daha pahalı bir Çin malı taktım ve muz silecekten çok daha güzel siliyor. Tanesi 10 tl ye aldım. Şikayetçi olduğum çin malı silecekler 6 tl filandı. Bunlar muzdan daha güzel siliyor ve muzun bahsettiğim yan etkileri de yok. Bunlardan muzlardan daha iyi.
Yalnız arka sileceği bulamadım buralarda. Başka markalardan uyan var mıdır?

Musa Eroğlu:
Ben hala orjinalini kullanıyorum raintex marka silecek lastiği alıp değiştiriyoruz 3 tanesi 6 tl..ama izim silecek kollarından çıkma vs  bulursam muz sileceğide monte etmeye çalışıp deneyecem..

Mustafa Güler:
Daha dün muz silgeç taktım 40TL'ye. Şimdilik silmeleri gerçekten çok iyi. Hüseyin abinin dediği gibi yüksek süratta yukarıya doğru kalkma yaparmı bilmem. Kalkma yapması için mekanizmada boşluk olması lazım. Eğer boşluk olmadığı taktirde kollar yukarıya kalkıyorsa kollarda sıkıntı vardır.

Aldığım kollar RBW marka ama pabuç kısmı başka bir marka idi. Silgeç ölçüleri tam olarak aklımda yok ama şoför tarafında 50'lik yolcu tarafında 45'lik silgeç var.

Aldığım ürün likteki ile aynı sanırım: http://www.kirazcioglu.com/tipo-silecek-kollari-muz-tipi-pid-1438.html

Emre Zengin:

--- Alıntı yapılan: Mustafa Güler - 13.Kas.2011 13:27:41 ---Daha dün muz silgeç taktım 40TL'ye. Şimdilik silmeleri gerçekten çok iyi. Hüseyin abinin dediği gibi yüksek süratta yukarıya doğru kalkma yaparmı bilmem. Kalkma yapması için mekanizmada boşluk olması lazım. Eğer boşluk olmadığı taktirde kollar yukarıya kalkıyorsa kollarda sıkıntı vardır.

Aldığım kollar RBW marka ama pabuç kısmı başka bir marka idi. Silgeç ölçüleri tam olarak aklımda yok ama şoför tarafında 50'lik yolcu tarafında 45'lik silgeç var.

Aldığım ürün likteki ile aynı sanırım: http://www.kirazcioglu.com/tipo-silecek-kollari-muz-tipi-pid-1438.html

--- Alıntı sonu ---

teşekürler mustafa kardeş, yolcu tarafı kısmını silmede problem var mı

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git