Gönderen Konu: Subab Ayarı  (Okunma sayısı 10825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa Güler

• Süper Moderator
  • TURBO
    • Mustafa Güler - 2014 SEAT LEON 1.2TSI / BEYAZ
  • *Adı soyadı : Mustafa Güler
  • *Meslek: Muhasebe
  • Araç Markası: Seat
  • Araç Modeli: Leon
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: Subab Ayarı
« Yanıtla #75 : 07.Ara.2011 09:23:02 »
 :teşekkür:

Çevrimdışı Yasin Karaköse

• N O S
  • Vorsprung Durch Technik
  • *Adı soyadı : Yasin
  • *Meslek: Bilgiişlem
  • Araç Markası: Audi
  • Araç Modeli: A3
  • Araç Rengi: Siyah
  • Model Yılı: 2016
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #76 : 07.Ara.2011 09:59:57 »
 :teşekkür: Bu arada Özer bey artık Subab uzmanı oldunuz :)

Çevrimdışı Özer Öztürk

• Member
  • N O S
  • *Adı soyadı : Özer
  • *Meslek: ERP Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Araç Markası: Seat
  • Araç Modeli: Leon
  • Araç Rengi: Sarı
  • Lpg Markası : Prins
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #77 : 08.Ara.2011 01:13:10 »
Sözde "usta"lar sağolsun :)  Bilmekten zarar gelmez   :cc:

Seat Leon 2.0 TFSI FR(200)
Fiat Bravo 1.6 16v
Toyota Auris 1.4 D4-D
Alfa 156 1.6 Distinctive
Marea HLX

halil atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 22.Ara.2011 19:59:01 »
  :yardım:  çorlu yada çerkezköy civarında subab ayarı yaptırabileceğim yer varmı? :yardım:

Çevrimdışı Hasan Yücel

• 4. Vites
  • Düşme
  • *Adı soyadı : Hasan
  • *Meslek: Bankacı
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 2.0 16v
  • Araç Rengi: Kum Gri
  • Lpg Markası : Zavolli
  • Model Yılı: 1996
« Yanıtla #79 : 26.Kas.2013 00:03:41 »
Arkadaşlar.  Klavuzda benim aracım olan 1.6 mpi için Subab ayarı 0.4 ve 0.5 olarak gösteriyor. Yarın Subab ayarına götürecem arabayı. Açıklıklar için önerisi olan varmı

SalihGezerer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 26.Kas.2013 23:50:09 »
merhaba arkadaşlar aracım şehir içi  (300-400)kuruş yakıyordu şehir dışı 280 kuruş 2 hafta önce subab ayarı yaptırdım hem içim rahat etsin hemde yakıttan tasaruf edeyim diye  neyse ustaya arabayı bıraktım  şim li mimli birşeyler dedi birşey anlamadım 8 tane ayarı 45 e getirdim canavar gibi oldu diye konuştu anlamadım fakat motor 3000 devire geldiğinde 5. vitesde olmak üzere çok bağırıyor rolantide bıraktığımda sıcakken şakk şak şak şak sanki bişeye çarpıyor gibi ğıırrlıyor dizel gibi çalışıyor  eskiden böyle değildi  tiponun sesi değişti zırlıyor sanki  4 adet FiatLancia buji  üst kapak çontası 1 adet motor yağ kontrol teli işçilik subab ayarı gaz ayarı TOPLAM Maliyeti 150 tl   yakıta gelince şehir dışına hiç çıkmadım hep şehir içinde kullandım 30 tl gaz ile şehir içi yaptığım  86 km dur kalk ışıklar iş ev misafirlik vs elinde sonunda arabamı YAKACAM o günü bekliyorum  :crash: :crash: :crash:

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
  • Araç Modeli: Tipo DGT
« Yanıtla #81 : 26.Kas.2013 23:54:11 »
merhaba arkadaşlar aracım şehir içi  (300-400)kuruş yakıyordu şehir dışı 280 kuruş 2 hafta önce subab ayarı yaptırdım hem içim rahat etsin hemde yakıttan tasaruf edeyim diye  neyse ustaya arabayı bıraktım  şim li mimli birşeyler dedi birşey anlamadım 8 tane ayarı 45 e getirdim canavar gibi oldu diye konuştu anlamadım fakat motor 3000 devire geldiğinde 5. vitesde olmak üzere çok bağırıyor rolantide bıraktığımda sıcakken şakk şak şak şak sanki bişeye çarpıyor gibi ğıırrlıyor dizel gibi çalışıyor  eskiden böyle değildi  tiponun sesi değişti zırlıyor sanki  4 adet FiatLancia buji  üst kapak çontası 1 adet motor yağ kontrol teli işçilik subab ayarı gaz ayarı TOPLAM Maliyeti 150 tl   yakıta gelince şehir dışına hiç çıkmadım hep şehir içinde kullandım 30 tl gaz ile şehir içi yaptığım  86 km dur kalk ışıklar iş ev misafirlik vs elinde sonunda arabamı YAKACAM o günü bekliyorum  :crash: :crash: :crash:

anlattıkların subap ayarının iyi yapılamadığını gösteriyor....yakma Gemliğe gel..

Çevrimdışı Hakan Tosun

• Do İt Deeper...
  • 1. Vites
  • *
  • emekli sedici pilotu
  • *Adı soyadı : hakan tosun
  • *Meslek: arge operatorü
  • Araç Modeli: Tipo 2.0 16v
  • Araç Rengi: nar çiçegi
  • Lpg Markası : zavoli
  • Model Yılı: 1999
« Yanıtla #82 : 27.Kas.2013 06:32:44 »
 :ok: :ok: :ok: :ok         :By teo son nokta....

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
  • *Adı soyadı : Hakan
  • *Meslek: Şoför
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #83 : 27.Kas.2013 10:19:17 »
altı üstü bir sibop ayarı nasıl yapamamışlar anlamadım, burda çıraklar bile yapıyor, mutlaka bir hata vardır yapan ustaya tekrar göstermende fayda var

Çevrimdışı Yasin Karaköse

• N O S
  • Vorsprung Durch Technik
  • *Adı soyadı : Yasin
  • *Meslek: Bilgiişlem
  • Araç Markası: Audi
  • Araç Modeli: A3
  • Araç Rengi: Siyah
  • Model Yılı: 2016
« Yanıtla #84 : 27.Kas.2013 10:23:32 »
altı üstü bir sibop ayarı nasıl yapamamışlar anlamadım, burda çıraklar bile yapıyor, mutlaka bir hata vardır yapan ustaya tekrar göstermende fayda var
Tek sıkıntı subap ayarı mı acaba  :s20:

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
  • *Adı soyadı : Hakan
  • *Meslek: Şoför
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #85 : 27.Kas.2013 10:24:55 »
sibop ayarı olsa usta zaten yapardı diye düşünüyorum

Çevrimdışı Resul aslan

• 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Resul ASLAN
  • *Meslek: Muhasebe Müdürü
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: Yeşil
  • Model Yılı: 1992
« Yanıtla #86 : 27.Kas.2013 18:43:45 »
şak şak şak subap sesi geliyorsa bol bırakmış arabanın performansı düşer tabi düzgün yapsın bi daha götür abim.

SalihGezerer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 28.Kas.2013 00:10:12 »
anlattıkların subap ayarının iyi yapılamadığını gösteriyor....yakma Gemliğe gel..

havalar güzel olsun bursa gemliğe gelecem kendimide ayarliyim gelecem İNŞALLAH

hakan kardeşim inan burada doğru düzgün sanayici arabadan anlayan yok doğan şahin serçe tofaşlardan herkes anlıyor bi benim arabaya sağlam  usta bulamadım afedersin yaptıkları ve kullandıkları tek laf yapıştır kullan abiii nereye kadar gittiyse bozulsa geri gel gene yaparız demeleri.nöbetim bi bitsin ustaya tekrar götüreceğim.

yasin kardeşim  daha önce böyle bir ses yoktu ne olduysa subab ayarından sonra oldu keşke yapmasaydım çok pişmanım çoookk hemde belkide gerek yoktu ben sırf gaz fazla yakıyor diye subab ayarını yaptırdım kapaklar birdaha açılsa gene üst conta kapak lastiği bilmem ıvır zıvır takılacak sonuçta gene para   :crash: :crash:

şak şak şak subap sesi geliyorsa bol bırakmış arabanın performansı düşer tabi düzgün yapsın bi daha götür abim.

Resul en son seninle tlfonda konuştuğumda motorun sesini hiç dinlemedim fakat 1 kaç gün önce su ilave ettikten sonra sesi fark ettim ben normal zannediyordum ama motorun eski sesiyle şimdiki ses gerçekten çok fark var abi ben çok pişman oldum subabı yaptım diye şimdi usta onu ayarlasa gene paramı isteyecek tamam parayı geçtim ya ayarı tutmaz mil filan eğrilirse ne olur onu düşünüyorum moralim bozuk sigara kullanmıyorum ama bu olaydan sonra içmeye başladım  :crash: