Gönderen Konu: Rolanti Motoru Değişimi (Tipo 1.4ie SX)  (Okunma sayısı 2089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halil avcu

• 1998 1.4 SXİE ENJEKSIYONLU
  • 1. Vites
  • *
    • http://www.simplemachines.org
  • *Adı soyadı : HALİLAVCU
  • *Meslek: koruma güvenlik
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 1.4 SX ie
  • Araç Rengi: beyaz
  • Lpg Markası : mimgas
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Türü: LPG
Ynt: Rolanti Motoru Değişimi (Tipo 1.4ie SX)
« Yanıtla #25 : 11.Ara.2014 18:24:25 »
ısı müşürünü değiştirdim olmadı..sıra bu rölanti valfinde...vedat kardeş bu hava filtre kutusunun altında ki N ve M girişleri olan kısım biri bağlı diğeri boş sizinki de aynı sanırım bu karter havalandırma hortumu girişi kalın olan yer girişi belli ama ikinci ayrılan ince hortum karbüratör sistemi altında soldaki deliğe takılı sağındaki delik boş oraya ne takılacak acaba detaylı resimli bi gösterirsen çok memnun olurum belki de aracım soğukken rölantide durmama sebebi hortumlar da olabilir...
BEYAZ ASLAN

Çevrimdışı halil avcu

• 1. Vites
  • *
« Yanıtla #26 : 15.Ara.2014 15:52:27 »
ben kendi kendime uğraşıyorum sağolun allahtan çok yardımcı oluyorsunuz hiç bir fikir de bulunmayın..HİÇ BIRŞEY YAZMAYIN YARDIMCI OLMAYIN.. NE ZAMANDIR YAZIYORUM ŞURAYA  İLGİ YOK... Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...
BEYAZ ASLAN

Çevrimdışı Ender Işıldak

• Member
  • N O S
  • GAKKOŞ
  • *Adı soyadı : ENDER
  • *Meslek: Truck Driver
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 2016
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #27 : 15.Ara.2014 19:55:36 »
ben kendi kendime uğraşıyorum sağolun allahtan çok yardımcı oluyorsunuz hiç bir fikir de bulunmayın..HİÇ BIRŞEY YAZMAYIN YARDIMCI OLMAYIN.. NE ZAMANDIR YAZIYORUM ŞURAYA  İLGİ YOK... Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...
halil bey bu kadar sitemkar olmaktan vazgeçin artık.mahmut çoban size sebepleri yazmıştı detaylı olarak.şimdi burdan kalkıpta sizi yanlış yönlendirip boş yere bir masrafa soksalar dahamı iyi olacaktı.ayrıca birdaha büyük harf kullanmayınız forum kuralları nı okuduğunuzu düşünerek sebebinide bildiğinizi umuyorum.
Ayrıca bu ne demek oluyor : Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...bu forumda tempra ve tipo da yaşanmamış arıza varsa bile henüz ortaya çıkmadığındandır.kısaca özetlemek gerekirse bu forumda yok yok . üsluba biraz dikkat edelim lütfen.teşekkürler
ZİRVEYE ÇIKARKEN GÖRDÜKLERİNİ UNUTMA ,İNERKEN ONLARA RASTLAYACAKSIN

Çevrimdışı halil avcu

• 1. Vites
  • *
« Yanıtla #28 : 16.Ara.2014 00:05:26 »
halil bey bu kadar sitemkar olmaktan vazgeçin artık.mahmut çoban size sebepleri yazmıştı detaylı olarak.şimdi burdan kalkıpta sizi yanlış yönlendirip boş yere bir masrafa soksalar dahamı iyi olacaktı.ayrıca birdaha büyük harf kullanmayınız forum kuralları nı okuduğunuzu düşünerek sebebinide bildiğinizi umuyorum.
Ayrıca bu ne demek oluyor : Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...bu forumda tempra ve tipo da yaşanmamış arıza varsa bile henüz ortaya çıkmadığındandır.kısaca özetlemek gerekirse bu forumda yok yok . üsluba biraz dikkat edelim lütfen.teşekkürler
sitemli yazınca demek ki hemen cevap yazılıyor....Ayrıca bu ne demek oluyor : Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...bu forumda tempra ve tipo da yaşanmamış arıza varsa bile henüz ortaya çıkmadığındandır demişsiniz kaç yıllık araç tempra tipo lar değilmi bu arıza demek hiç yaşanmadı yani siz kendi yazdığınıza inanıyormusunuz 15-17 yıllık araç dan bahsediyorum 2010 modeller den bahsetmiyorum...hani insan derki kocaman site adı üstünde tempra tipo bir yol gösterir yada hiç uğraşma ustaya git vs...bizim maksadımız da bilgi almak mevzu neyse oraya yoğunlaşmak...boş verin ben hallederim söker parcalarım hallederim... Bu ne demek dediğiniz yerde ne diyebilirim sizce tempra lar tipolar hakkında faydalı resimli bilgi kaynaklarım vardı kendi sök tak montaj yaptığım elektrik le ilgili göğüs kabarması onarımı vs bir çok faydalı bilgilerdi...bilmem anlatabildim mi ? Şimdi ne aldım ki ne vereyim....
BEYAZ ASLAN

Çevrimdışı Mahmut Çoban

• Süper Moderatör
  • 6. Vites
    • 96 TipoSLX A/C Metalik Yeşil
  • *Adı soyadı : Mahmut
  • *Meslek: Elektronik
  • Araç Modeli: Tipo SLX
  • Araç Rengi: Metalik Yeşil
  • Lpg Markası : BRC
  • Model Yılı: 1996
« Yanıtla #29 : 16.Ara.2014 06:00:37 »
sitemli yazınca demek ki hemen cevap yazılıyor....Ayrıca bu ne demek oluyor : Bu sitede paylaşağım o kadar çok faydalı bilgiler ve resimli bilgiler vardı ki hepsinden vazgeçtim...bu forumda tempra ve tipo da yaşanmamış arıza varsa bile henüz ortaya çıkmadığındandır demişsiniz kaç yıllık araç tempra tipo lar değilmi bu arıza demek hiç yaşanmadı yani siz kendi yazdığınıza inanıyormusunuz 15-17 yıllık araç dan bahsediyorum 2010 modeller den bahsetmiyorum...hani insan derki kocaman site adı üstünde tempra tipo bir yol gösterir yada hiç uğraşma ustaya git vs...bizim maksadımız da bilgi almak mevzu neyse oraya yoğunlaşmak...boş verin ben hallederim söker parcalarım hallederim... Bu ne demek dediğiniz yerde ne diyebilirim sizce tempra lar tipolar hakkında faydalı resimli bilgi kaynaklarım vardı kendi sök tak montaj yaptığım elektrik le ilgili göğüs kabarması onarımı vs bir çok faydalı bilgilerdi...bilmem anlatabildim mi ? Şimdi ne aldım ki ne vereyim....

abi burda kimse tamirci değil ki, herkes başından geçen çözdüğü şeyi paylaşıyor.  Buradaki bilgiler böyle oluştu. Kimse zorla bişey paylaşmadı. Sizin mantıkla biz sizden ne aldik 2 seneye yakın üyesiniz? Ben buraya artık başka birşey yazmayacağım. Yine diyorum burası tamir çözüm yeri degil. Başımizdan geçen arızaları paylaştığımız , birinin başına gelirse çözüme ulaşsin diye paylaşım yaptığımız bir platform. 

Çevrimdışı Ender Işıldak

• Member
  • N O S
  • GAKKOŞ
  • *Adı soyadı : ENDER
  • *Meslek: Truck Driver
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 2016
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #30 : 16.Ara.2014 21:45:20 »
bakın halil bey olayı kişiselleştiriyorsunuz (kişiselleştirmekten kastım kendi aracınızın problemine odaklanıyorsunuz)zaten konu başlığında önceki iletilerde yapılan yada yapılması gerekenler ve sonuçları yazılmış.sizde üst üste sitem mesajları attığınız için böyle yazdım.hatta yazdığınız cevapta bile aynı tavırla başlamışsınız.sitemli yazınca demek ki hemen cevap yazılıyor.. kolay gelsin umarım sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz.kazasız belasız hayırlı sürüşler
ZİRVEYE ÇIKARKEN GÖRDÜKLERİNİ UNUTMA ,İNERKEN ONLARA RASTLAYACAKSIN