TEMPRA TİPO SERVİS > Genel Elektrik ve Elektronik

Geri Vites müşürü?

(1/2) > >>

Arif Güngör:
Merhaba arkadaşlar.
Aracımın geri vites lambaları yanmıyor. Sigortaları kontrol ettim. Yanmış, patlak sigorta yok. Geri vites müşürüne bakacağım. Fakat yeri tam nerede bilmiyorum.
bununla beraber.
- check lambaları da arıza vermiyor (yani kontrol butonlarına basmadan arıza ışıkları yanmıyor) Fakat Check yaparkende bu ışıklar yanmıyor. Acaba check ederken geri vites lambaları buna dahil değil mi?
- iki geri vites lambasının aynı anda çalışmaması müşürden olabilir mi? Ya da iki lamba birden patladı mı? Ki anlamanın tek yolu camı söküp bakmak. Bunu da hafta sonu yapacağım.
-Müşür bütün tempra modellerinde standart mıdır?
-Uyumlu başka araç müşürleri var mıdır?
-Bunun dışında arızaya sebep olacak başka unsular ve çözüm yollarınız için yardımlarınızı rica ederim.

saygılar.1996 2000 16V

Mustafa Caylan:

--- Alıntı yapılan: Arif Güngör - 11.Tem.2012 23:22:22 ---Merhaba arkadaşlar.
Aracımın geri vites lambaları yanmıyor. Sigortaları kontrol ettim. Yanmış, patlak sigorta yok. Geri vites müşürüne bakacağım. Fakat yeri tam nerede bilmiyorum.
bununla beraber.
- check lambaları da arıza vermiyor (yani kontrol butonlarına basmadan arıza ışıkları yanmıyor) Fakat Check yaparkende bu ışıklar yanmıyor. Acaba check ederken geri vites lambaları buna dahil değil mi?
- iki geri vites lambasının aynı anda çalışmaması müşürden olabilir mi? Ya da iki lamba birden patladı mı? Ki anlamanın tek yolu camı söküp bakmak. Bunu da hafta sonu yapacağım.
-Müşür bütün tempra modellerinde standart mıdır?
-Uyumlu başka araç müşürleri var mıdır?
-Bunun dışında arızaya sebep olacak başka unsular ve çözüm yollarınız için yardımlarınızı rica ederim.

saygılar.1996 2000 16V

--- Alıntı sonu ---

geri vites müşüründen kaynaklı bişey aynı sorun benimde başıam geldi :)

Arif Güngör:

--- Alıntı yapılan: Mustafa Caylan - 11.Tem.2012 23:24:40 ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı yapılan: Mustafa Caylan - 11.Tem.2012 23:24:40 ---

--- Alıntı sonu ---

O halde bu müşür nerede?

Hamdi Topal:
Bahsettiğiniz sıkıntı geri vites müşürü arızasını gösteriyor aksi olsa ikisi birden devreden çıkmazdı. Kendiniz yapabilirmisiniz bilemiyorum ama müşür şanzumanın üst kısımındadır.

Ayrıca buraya bir göz atarmısınız   ;)

http://www.tempratipo.com/forum/index.php?topic=3805.0

Sezgin Kaçaroğlu:

--- Alıntı yapılan: Arif Güngör - 11.Tem.2012 23:44:19 ---O halde bu müşür nerede?

--- Alıntı sonu ---
Benim arac 1.4. ie sx
Ancak sizin aracınız ile aynı yerde.
Kaputu actınız motoru karsınıza alın
Akunun sol tarafından asagıya dogru baktıgınız zaman bir boşluk ve boşluğun sonunda yuvarlak kapalı bi cisim var şanzıman. Şanzımanın üzerine takılı görünen parca müşür hatta 1 adet kablo gidiyor müşüre.
Müşürü biraz seri degistirmeniz gerekecek. Cünkü müşürü cıkarttığınızda şanzıman yağı akmaya başlar bu yüzden cabuk degistirin ki birde şanzıman yağı almak zorunda kalmayın.
Baska marka aramanıza gerek yok
Fiyatı 15TL orjinali Yansanayi olanınada aynı parayı istiyorlar gerci :)
Benim anlattığım yer hamdi abinin gönderdiği linkteki ile aynı tek farkı linkteki arabanın altına yatarsanız göreceğiniz görüntü benim dediğim yer ise motorun üstünden bakınca görünüyo.

Bu arada müşür almadan önce
Aracı yarım kontak yapın.
1 adet 12V ye dayanan ampul ile kablonuzun saglam olup olmadığını kontrol edin önce müsüre bağlı soketi cıkartıp ampulun uclarını müsür kablosuna değdirerek anlayabilirsiniiz.
Ampul yanarsa kablo sağlamdır ama yanmıyorsa müsürden önce kabloya bakın oksitlenme falan varmı diye

;) ;)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git