Gönderen Konu: Tipo 1.6ie MPI-Zavoli Sıralı Sistem Montajı  (Okunma sayısı 3898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan Anıl

• 3. Vites
  • BLu3SH4dow
  • *Adı soyadı : Hasan Anıl
  • *Meslek: Endustri Muhendisi
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: Tipo 1.6ie MPI-Zavoli Sıralı Sistem Montajı
« Yanıtla #50 : 22.Ağu.2014 03:08:38 »
arkadaslar merhabalar sonunda karar verdim gaz takacagim dedim  hatay antakya sanayisindeki brc ve loavata bayisine gittim en iyi montaj yapan ve marka konusunda en iyisi oldugunu soylenilen bayiye biliyorsunuzki mpi motorlarda sirali sistem bir suru ariza  yapacagina dair  soylentiler var ve forumda okudugum bircok yazi bu konudaki bildigim yanlisi dogruladi tabi buna bayiyi ikna ettiremedim takmam diyor mpi motorlara yahu fsi takiyorsunuz c180 takiyorsunuz buna neden takamiyorsunuz diyorum tekleme yapar yok sunu yapar diyor velhasil adamin bu konudaki sorumluluk almama konusu kendine gore hakli tabi forumda takilan bir suru mpi motorlarda ariza yapmadigini gordum acaba bayiye butun sorumlulugu ben ustlendigimi soyleyip taktiriyimmi arkadaslar ne dersiniz.

Çevrimdışı Emin Bircan

• N O S
  • *Adı soyadı : Emin Bircan
  • *Meslek: Garson
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie / AC
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #51 : 22.Ağu.2014 07:46:40 »
arkadaslar merhabalar sonunda karar verdim gaz takacagim dedim  hatay antakya sanayisindeki brc ve loavata bayisine gittim en iyi montaj yapan ve marka konusunda en iyisi oldugunu soylenilen bayiye biliyorsunuzki mpi motorlarda sirali sistem bir suru ariza  yapacagina dair  soylentiler var ve forumda okudugum bircok yazi bu konudaki bildigim yanlisi dogruladi tabi buna bayiyi ikna ettiremedim takmam diyor mpi motorlara yahu fsi takiyorsunuz c180 takiyorsunuz buna neden takamiyorsunuz diyorum tekleme yapar yok sunu yapar diyor velhasil adamin bu konudaki sorumluluk almama konusu kendine gore hakli tabi forumda takilan bir suru mpi motorlarda ariza yapmadigini gordum acaba bayiye butun sorumlulugu ben ustlendigimi soyleyip taktiriyimmi arkadaslar ne dersiniz.

Forumda detaylı konu mevcuttu.  link http://www.tempratipo.com/forum/index.php?topic=24826.0

senin bu ustalar mpi tek fazlı enjeksiyon sistemli bu motoru bilmiyorlar. brc ve lavotoyu bilmem. ama Zavoli'de ve Atiker'de tam verim alınıyor. Başka kitlerde olabilir. Fakat ben Zavoli'yi tercih ederim.
2.0 16V sedicivalvole-powered by teo

Sedicivalvole Club Turkey
https://www.facebook.com/pages/Sedicivalvole-Club-Turkey/165304196857523

Çevrimdışı Oğuzhan AKTAŞ

• 5. Vites
  • *Adı soyadı : Oğuzhan AKTAŞ
  • *Meslek: Öğretmen
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Alfa Romeo Giulietta
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #52 : 22.Ağu.2014 08:55:37 »
Forumda detaylı konu mevcuttu.  link http://www.tempratipo.com/forum/index.php?topic=24826.0

senin bu ustalar mpi tek fazlı enjeksiyon sistemli bu motoru bilmiyorlar. brc ve lavotoyu bilmem. ama Zavoli'de ve Atiker'de tam verim alınıyor. Başka kitlerde olabilir. Fakat ben Zavoli'yi tercih ederim.

Bildiğim kadarıyla hepsi aynı projeler üzerine yapılıyor. Yani birinden verim alınıp diğerinden alınması sistemden değil markanın ürünlerinden kaynaklı olur. Atiker Safefast OBD II de bizim yaşadığımız tek sorun benzin kadar gitmemesi. O da sorun kabul edilmiyor zaten.

Çevrimdışı Ahmet Mekik

• Süper Moderatör
  • TURBO
  • Araç Modeli: Tipo DGT
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #53 : 22.Ağu.2014 11:31:20 »

Benim totom yemiyor demiş aslında..2007'de brc bayisi  benim 16V'i de yapmak istemediydi sene 2014 hala aynı terane.

Madem brc'ye verecek bütçen var çünkü atikerden pahalıdır Hatayda zavoli bayileri var oraya git

www.zavoli.com.tr
« Son Düzenleme: 22.Ağu.2014 11:37:00 Gönderen: Ahmet Mekik »

Çevrimdışı Mehmet KOCAMAZ

• Süper Moderatör
  • 5. Vites
    • 1999 Tipo 1.6ie SLX / ACS
  • *Adı soyadı : Mehmet
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Lpg Markası : Zavoli
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #54 : 22.Ağu.2014 18:53:20 »
Aracıma Zavoli sıralı sistem gaz montajını taktıralı 2 yılı geçti sadece bakımdan bakıma gazcıma uğruyorum.Bugün taktıracak olsam yine Zavoli taktırırım.Gaz/Benzin arasında  ise performans farkı yok denecek kadar az aracın benzinden gaza geçişini hissetmiyorum bile.  :nazar: Karar sizin...