Gönderen Konu: Lambda Emülatörü Montajı  (Okunma sayısı 7120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuzhan AKTAŞ

• 5. Vites
  • *Adı soyadı : Oğuzhan AKTAŞ
  • *Meslek: Öğretmen
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Alfa Romeo Giulietta
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Türü: Dizel
Ynt: Lambda Emülatörü Montajı
« Yanıtla #25 : 09.Ağu.2013 22:24:42 »
hüseyin abi selamun aleykum hayırlı bayramlar bir konu paylaşmınız size teşekkür ediyorum bana çok yararlı oldu. lambda emületörü diye. seninde bahsettigin gibi. benm arabada atıker sıralı fast sistem mewcut 8 ay kadar oldu. ama bir türlü lpgde stop etme sorununu çözemedik rolenti dalgalanması kalkışlarda bazen silkeleme var. bu basetmiş oldun sistem benm soruna çözüm olurmu yeteri kdar bilgilendirme yapmışın sagol. yinede tecrübene ihtiyaç duydum. bu yüzden aracımdan sogumaya başladım stop etme sorunu yüzünden satacagım bu yüzden.

Stop etme dediğiniz olay sürekli mi oluyor? Yani normal çalışırken vb. Çok nadir bizim tempra da yapıyor mesela yüksek devir giderken boşa alıyoruz rolantide durmuyor stop ediyor. Bazen klimayı açınca stop ediyor. Bir de takip ediyorum en sorunsuz çalışmalarında yüksek devirde boşa alınca rolantiye yavaşça iniyor. Önce 1000, 1200 devir sonra 800'de sabitleniyor.

Bir de yaklaşık 2 hafta önce gaz bakımı yaptırdık ayarları filan yeni yapıldı, gaza geçince rolantide dalgalanma var. Bazen durduğu yerde gaz verip bırakıyorum rolanti 600 den aşağı düşüyor stop edecek gibi olup sonra kendini düzenliyor. Bakımda enjektörlerden birinin içi değişti daha önce ilk çalıştırmalarda gazda tekliyordu yokuşlarda filan kalacak gibi oluyordu sonra birden kendi düzeliyordu çok şükür o sorun kalmadı değişince.

Çevrimdışı Hüseyin Ertaş

• N O S
  • *Adı soyadı : Hüseyin
  • *Meslek: Ticaret
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 2.0 16v
  • Araç Rengi: Gri
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #26 : 11.Ağu.2013 22:18:16 »
abe hayrlı bayramlar hangi yazışmalar abe aradım da pek gözüme ilişmedi karbüratörlü ye olurmu diye ilginiçin tşrkler
Karbüratörlüye bu emülatör takılmaz. Karbüratörlülerde lambda sensörü yoktur zaten.
"İnsan ulaşamadığı herşeyin delisi, ulaştığı herşeyin nankörüdürür" Pablo Neruda

Çevrimdışı Kerem ALTANSOY

• 1. Vites
  • *
  • *Meslek: Elektrik teknisyeni.
  • Araç Modeli: Tipo 1.4 SX ie
  • Araç Rengi: Bordo
  • Lpg Markası : BRC
  • Model Yılı: 1998
« Yanıtla #27 : 12.Ağu.2013 18:15:12 »
1.4 ie de çalışırmı bu sistem. Gerçi karburatorlünün tüpüyle aynı sistem ama ?

Çevrimdışı Hüseyin Ertaş

• N O S
  • *Adı soyadı : Hüseyin
  • *Meslek: Ticaret
  • Araç Rengi: Gri
  • Lpg Markası : Atiker
« Yanıtla #28 : 12.Ağu.2013 20:17:05 »
1.4 ie de çalışırmı bu sistem. Gerçi karburatorlünün tüpüyle aynı sistem ama ?
Çalışır ama sadece benzin sistemini stabil tutar, yani LPG nedeniyle benzin düzeni bozulmaz. Ama LPG nin çalışmasına etki etmez.
"İnsan ulaşamadığı herşeyin delisi, ulaştığı herşeyin nankörüdürür" Pablo Neruda

Çevrimdışı Serhat Korkut

• 3. Vites
  • *Meslek: pazarlama
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: kurşuni gri
  • Lpg Markası : atiker
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #29 : 17.Kas.2014 01:01:05 »
benim arabadada silkeleme sorunu var üstelik henüz bir hafta önce taktırdığım atiker microfast var üzerinde eski fast sistemdede tekliyodu bundada emületör olayını sorduğumda bunlara olmaz tek nokta enjeksiyonlara olur diyolar sıralı sistemli mpi motora olurmu bu teklemeyi ani rolanti düşüp çıkmasını engellermi
Volkswagen Golf 1.6 16v---Fiat Tipo 1.6 i.e SLX AC---Ford Focus 1.6TDCİ

Çevrimdışı İlkcan Akbaş

• 3. Vites
  • *Adı soyadı : İLKCAN AKBAŞ
  • *Meslek: Teknisyen
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: Mercan Yeşili
  • Lpg Markası : Zavoli
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #30 : 17.Kas.2014 08:42:33 »
Yukarı belirtilen problemlerin hepsini sahibim şuan , 2 haftada bir ayarı bozuyor benzinde kullandığımda bir süre düzeliyor ayar bozulduğunda o kadar kötü oluyorki motor conta yanık gibi tepkiler vermeye başlıyor gaz yemiyor , patlamalı çalışıyor , tekleme , stop etmiyor ama edecek gibi oluyor mecburen benzinde kullanıyorum bu dönemlerde . Daha sonrasında düzeliyor kendi kendine 2 farklı lpgciye gitmeme ragmen çözüm bulamamıştım gaz ayarı yapıp yolluyorlar çözebilen yoktu . Konuyu yeni farkettim en kısa zamanda lambda emülatörünü benimde sisteme dahil etmem gerekiyor anlaşılan bu arada zavoli 4 nokta enjeksiyon sıralı lpg sistemi kullanıyorum . paylaşım için teşekkür ederim .

Çevrimdışı ÖZCAN BALTA

• 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : özcan balta
  • *Meslek: Ayakkabı tasarım
  • Araç Rengi: fume
  • Lpg Markası : mimgaz
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #31 : 20.Kas.2014 17:26:32 »
S.a  kurban  benimde mimgaz.... bendede  aptal aptal  calısıyordu.. rölenti düsmesi.. ayagını gazdan cekince stop etme cekis yoktu...benzine gecince canavar gibi... oluyordu   ben motoru cok yıkatırdım temiz olsundiye  map  sensörü  arızalanmıs degistirince.. düzeldi  gazım map sensörü...