Gönderen Konu: Torpido dan gelen su sesini kesemedim  (Okunma sayısı 12658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Esen

• 5. Vites
    • bursatipo
  • *Adı soyadı : hakan
  • *Meslek: endustrıal electronic technicer
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: kiraz kırmızı
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: Torpido dan gelen su sesini kesemedim
« Yanıtla #50 : 16.Mar.2009 22:02:18 »
teybin sesini biraz daha açınn :çay: :hey:
"Kalabalıkta ARTİSTLİK yapanın tenhada ÖZRÜ kabul olmaz" :)

Çevrimdışı Alpay Ünal

• 3. Vites
  • *Adı soyadı : Alpay
  • *Meslek: Memur
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra SW 1.6
  • Araç Rengi: Gri
  • Model Yılı: 1993
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #51 : 09.Nis.2009 18:56:33 »
radyatör kapağını değiştirdim su sesi kesildi bende.
birde mesut kardeşimin dediğini yaptım (araba rolantide çalışırken kalorifere giden hortumdaki vidadan havasını aldım ama kapak kapalıyken sorun kalmadı)

oguz_as29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 09.Nis.2009 19:54:38 »
valla kardes bendede tempra var radyotoru deyıstıkten sonra aynı ses gelmeye baladı butun hortumları devır dayımı termostatı deyıstım her zamanda havasını alıyom su eksıtmıyo ama ses kesılmedı kafayı yıycem eyer caresını bulursan bana da soyle yoksa arabayı satmayı dusunuyom oyle dıskındırdı benı deyısmedıgım tek sey kaldı oda kalulufer radyotoru ya deyıscem yada satacagım caresını bulursan banada soyle....ımelde atabılırsın...      oguz_as29@otmail.com..

Çevrimdışı Yusuf Özdemir

• 1. Vites
  • *
  • Hayat Bir gündür,O da Bugün..!
  • *Adı soyadı : Yusuf
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Fildişi
  • Lpg Markası : yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #53 : 09.Nis.2009 20:02:06 »
Hocam hiç arabayı kurcalama o ses kesilmiyor genelde klimalı modellerde var o ses.Bizim diğer tempra sxak idi.O ses beni de deli ediyordu usta da kesemedi ama araba ısınıca kesiliyor ses.Çok ta mühim değil bence ilk çalıştırınca biraz gelir sonra keser bizimki öyleydi.

Cr@zY

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 10.Nis.2009 04:29:37 »
Arkadaşlar şırıl şırıl su sesi adamın wc ihtiycını getirir ya :sırıtan: :sırıtan:

:hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :puah: :puah: :puah: :puah:

tipo sevdalısı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 16.Nis.2009 21:15:25 »
ya arkadaşlar araba ilk çalıştığında su sesi geliyor motor ısınınca kesiliyor evet ama bu ses beni de rahatsız ediyor...

deniz2713

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 18.Nis.2009 02:24:36 »
şıkırtı gelir ewt bir arabenimkindede geliyordu bir ara yodu stop eddi ne eddiysek çalıştıramadık sonuç = tüp beynine giden hortumların birinde incecik delik var onu far edememişim motor ustası çözdü açtı kapağı radyatörde su kalmamış haliyle buda gaz beynindeki ısınmayı sağlamıyor araçta çalışmıyor yeni hortum taktık sorun çözüldü bu arada bu şıkırtı içinde hava olduğuna işarettir ve araç ısınınca kesiliyor çünkü ısınan su genleşiyor yan, hala hava var sizin bahsettiklerinizde bence radyatör kapaklarınızıda kontrol edin. ;)

tunga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : 19.Haz.2009 13:17:25 »
1991 sxak dijital kimalı model direksiyon tarafında su sesi var sanki bir barktan başka bir bardağa boşalırmış gibi ses var direksiyon tarafında neden yapar 

Çevrimdışı Efe Cankurtaran

• 6. Vites
  • *Adı soyadı : efe
  • *Meslek: muhasebe
  • Araç Modeli: Tempra SXA
« Yanıtla #58 : 19.Haz.2009 13:22:49 »
radyatörde hava olduğu için yapıyor,  havası alınmalı
forumda arama yaparsanız havanın nasıl alınacağı anlatılmış

tunga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 19.Haz.2009 13:30:02 »
efe çok sağol ustamada göstermiştim bir şey yok demişti ama havasını nasıl alırım
hava alada digital klima alakası varmı yokmu bilmiyorum

• 6. Vites
« Yanıtla #60 : 19.Haz.2009 13:36:21 »
hava alması çok basit abi resimleri var vanayı açıcan sadece su gelene kadar bekleyecen sonra geri takıcan ama tahminimce havasını alsanda  ses gitmeyecek tahminimce kalorifer peteği arızalı

Çevrimdışı Ahmet Karakaya

• ahmetkkaya
  • 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Ahmet
  • Araç Modeli: Tipo S
  • Araç Rengi: Çam Yeşili
  • Model Yılı: 1995
« Yanıtla #61 : 24.Haz.2009 18:51:29 »
1991 sxak dijital kimalı model direksiyon tarafında su sesi var sanki bir barktan başka bir bardağa boşalırmış gibi ses var direksiyon tarafında neden yapar 

Eğer arabanız LPG li ise ve eğer LPG regülatörünü sayın ustanız radyatör yedek su deposunun hizasından daha yüksekte bir konuma monte etmişse aracınızın logosun (S, SX, SXAK) sonuna Ş de yazabilirsiniz SXAKŞ gibi çünkü aracınıza opsiyonel olarak Şelale özelliğinide kazandırmıştır. Çünkü motor dinlenme anında regülatör yüksekte olduğu için içinde su kalmaz hava birikir. Çalışıp devir daim esnasında o hava nereye gidecek, boruların içinde aşağı inip inip geri yukarı çıkarak şakırdayıp duracak.

Ama çare ses yüzünden olmasa da regülatörün daha iyi ısınıp gazı iyi buharlaştırarak yakıt tasarrufu sağlaman için regülatörü yedek su deposunun aşağı hizasına indirtmen lazım. Hava birikmiş regülatörde devirdaim zorlaşır.
« Son Düzenleme: 24.Haz.2009 18:56:13 Gönderen: ahmetkkaya »
BU FORUMA SAHİP OLDUĞUM İÇİN ARABAMI SEVİYORUM.

Çevrimdışı Hakan Özgür

• Sx A
  • Member
  • TURBO
  • 12 Şubat
    • Sx A
  • *Adı soyadı : hakan
  • *Meslek: sanal mağaza
  • Araç Rengi: gri
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1991
« Yanıtla #62 : 24.Haz.2009 19:01:06 »

Eğer arabanız LPG li ise ve eğer LPG regülatörünü sayın ustanız radyatör yedek su deposunun hizasından daha yüksekte bir konuma monte etmişse aracınızın logosun (S, SX, SXAK) sonuna Ş de yazabilirsiniz SXAKŞ gibi çünkü aracınıza opsiyonel olarak Şelale özelliğinide kazandırmıştır. Çünkü motor dinlenme anında regülatör yüksekte olduğu için içinde su kalmaz hava birikir. Çalışıp devir daim esnasında o hava nereye gidecek, boruların içinde aşağı inip inip geri yukarı çıkarak şakırdayıp duracak.

Ama çare ses yüzünden olmasa da regülatörün daha iyi ısınıp gazı iyi buharlaştırarak yakıt tasarrufu sağlaman için regülatörü yedek su deposunun aşağı hizasına indirtmen lazım. Hava birikmiş regülatörde devirdaim zorlaşır.

ahmet abi benim regülatörüm depodan yüksekte bende neden yok aceba böyle bir sorun  :s20:
İYİ DE O İŞLER ÖYLE OLMUYOR İŞTE :)

Çevrimdışı Barış Aksoy

• 3. Vites
  • Bir ayrıcalıktır binmesini bilene TEMPRA-TİPO
    • loligoo - 1992 TEMPRA SXA / BEYAZ
« Yanıtla #63 : 24.Haz.2009 19:57:41 »
bendede yok benimkide bi 5-6cm yüksekte

Çevrimdışı Ahmet Karakaya

• ahmetkkaya
  • 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Ahmet
  • Araç Modeli: Tipo S
  • Araç Rengi: Çam Yeşili
  • Model Yılı: 1995
« Yanıtla #64 : 24.Haz.2009 22:39:02 »

Motor dinlenmiş halde iken Yedek su deposunun kapağını açtığında deponun ağzından su taşmıyorsa senin Regülatöründe 6 santim yüksekte ise regülatöründe su yok yerinde hava vardır, iyi bir ısıtma için regülatörde hava değil suyun bulunması lazım, zaten seste duymuyorsan bu hava oraya sabitlenmiş dışarıda atılmaya çalışmıyor demektir, tüp kokusu ile aranız nasıl,
BU FORUMA SAHİP OLDUĞUM İÇİN ARABAMI SEVİYORUM.

Çevrimdışı Barış Aksoy

• 3. Vites
  • Bir ayrıcalıktır binmesini bilene TEMPRA-TİPO
    • loligoo - 1992 TEMPRA SXA / BEYAZ
« Yanıtla #65 : 25.Haz.2009 08:36:15 »

Motor dinlenmiş halde iken Yedek su deposunun kapağını açtığında deponun ağzından su taşmıyorsa senin Regülatöründe 6 santim yüksekte ise regülatöründe su yok yerinde hava vardır, iyi bir ısıtma için regülatörde hava değil suyun bulunması lazım, zaten seste duymuyorsan bu hava oraya sabitlenmiş dışarıda atılmaya çalışmıyor demektir, tüp kokusu ile aranız nasıl,
özellikle istop ettikten sonra koku bol :s20:

ahmetbaba766

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 26.Haz.2009 22:36:47 »
ya arkadaşlar bugün akşama doğru gaz pedalının üstünden bir yerden bayağı su geldi sıcak sıcak korttum.arabadan da fazla anlamayınca direk bura yazayım dedim.bide ses deyince dikkat ettim valla ırmak kenarında gibi ses geliyor.su deposundan da devamlı su eksiliyor.var mı bir bağlantısı bunların.nedir bunun çaresi teşekkürler.

• 6. Vites
« Yanıtla #67 : 26.Haz.2009 22:59:39 »

ahmetbaba766

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 26.Haz.2009 23:09:20 »
sağolasın hocam da bu gelen su; ses ve su azaltma hepsi bu kalorifer hortum ve musluğundan mı.öyleyse az bir masrafla yırttık.korktuğum kadar yokmuş o zaman.sağol

• 6. Vites
« Yanıtla #69 : 26.Haz.2009 23:17:23 »
inşallah öyledir de az masrafla kurtarırsınız

ahmetbaba766

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : 30.Haz.2009 10:10:02 »
inşallah öyledir de az masrafla kurtarırsınız
öyle değilmiş  hocam yırtamadık.kalorifer peteği artı musluk değişti.petek 100 musluk 25 el emeği 40 toplam 165 .sağlık olsun.kalorifer petekleri ayrılmış çok şişmişler, musluk çatlak.

• 6. Vites
« Yanıtla #71 : 30.Haz.2009 10:18:27 »
hayırlı olsun , bidaha üzmez inşallah sizi

ahmetbaba766

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 30.Haz.2009 10:47:20 »
inşallah hocam 1 yıl garanti verdi.conta patlatmadığı sürece dedi.

er 23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 22.Eyl.2009 12:32:28 »
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı cözümü galiba lpg beyni icnden gecen suyun radyatör yedek deposunun üzerinde olması bilindigi gibi hava kapalı sistemde en üstte olmaya calışır ve hiz yedek depoya su koysanızda aracın lpg beynı bu seviyeden daha yukarda oldugu icin asla o seviyeye ıulaşamazsınız dolayısıyla o seviyede hep hava kalır ikincisi hava alma lpg takıldıktan sonra sistem icinde suyun devir daim ettigi en üst nokta artık havayı aldıdımız standart noktanın üzerine cıkmış olur yani lpg beyni hizasına  ve lpg beynini aşagıya yani yedek su kabından daha alt seviyye indirmediginiz sürece bu sesi hep gelir cünki havayı alamazsınız

asilsiyah

• Ziyaretçi
« Yanıtla #74 : 22.Eyl.2009 14:09:47 »
böyle bi ses duyduğunuzda 2 şeyin habercisidir 1. si kötü olan:radyatör  peteklerinden veya özellikle kenar kısmından kaçak olduğundan sistem hava yapıyor ve bu su sesi direksiyon arkasından geliyor.hava olduğundan dolayı 2.side muhtemelen kısa bi zaman önce aracın soğutma suyu boşaltılmış yenilenmiş veya antifriz koyulmuş olduğu için iyi bi hava alma işlemi yapılmadığından bu sesi yapar.başka bi ihtimal yok bu ses o ses işte.. ;)(ayrıca hava alma işlemi ilk etapta çalıştırmadan koyup bekle 3-5 dakika daha sonra çalıştır yaklaşık 10 dakka çalışsın ve kalorifer hava alma vanası var açık kalsın  sıçratma veya hava kabarcıkları bittiğinde ise kalorifer musluğunu kapat ve soğutma su deposuna yeterli suyuda koyduktan sonra işlem tamamdır) iyi bayramlar