Gönderen Konu: yedek su deposu şişmesi  (Okunma sayısı 4396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykut Cangüleç

• 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Aykut CANGÜLEÇ
  • *Meslek: Elektrik
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Mavi
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: LPG
yedek su deposu şişmesi
« : 06.May.2013 15:49:56 »
arkadaslar yaklasık 1 hafta önce radyatör yedek su deposunu ufak bi çatlak oldugu ve azda olsa o catlaktan yuksek sıcaklıkta su kaçırdıgını görüp değiştirdim. orjinalini zaten bulamadım ve sordugum yerdekilerde bulamayacagımı söyledi. bende mecburen yan sanayi aldım. 2 gün önce motor kaputunu açtıgımda ne göreyim. aldıgım yedek su deposu balon misali şişmiş. eski yedek su dposunun catlayan kısmının aynı yerinde çatlayama meyil tutmus iz var. önümüzdeki ay 2000 - 25000 km yol yapmayı planlıyorum. ve bu bana sıkıntı cıkaracak eminim. merak ettiğim nasıl olurda şişer anlamış değilim.
« Son Düzenleme: 08.May.2013 21:49:44 Gönderen: Admin »

cihan tunali

• Ziyaretçi
Ynt: yedek su deposu şişmesi. :S
« Yanıtla #1 : 06.May.2013 16:56:22 »
ilginçmiş :s20: :s20: Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Mustafa Caylan

• 6. Vites
  • *Adı soyadı : Mustafa
  • *Meslek: Öğrenci
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: Metalik Gri
  • Model Yılı: 1994
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #2 : 06.May.2013 19:26:56 »
arkadaslar yaklasık 1 hafta önce radyatör yedek su deposunu ufak bi çatlak oldugu ve azda olsa o catlaktan yuksek sıcaklıkta su kaçırdıgını görüp değiştirdim. orjinalini zaten bulamadım ve sordugum yerdekilerde bulamayacagımı söyledi. bende mecburen yan sanayi aldım. 2 gün önce motor kaputunu açtıgımda ne göreyim. aldıgım yedek su deposu balon misali şişmiş. eski yedek su dposunun catlayan kısmının aynı yerinde çatlayama meyil tutmus iz var. önümüzdeki ay 2000 - 25000 km yol yapmayı planlıyorum. ve bu bana sıkıntı cıkaracak eminim. merak ettiğim nasıl olurda şişer anlamış değilim.

aynı sorun benim aracımda da oldu tek çözüm değiştirmek yoksa öyle kullanılırsa sürekli kaynamış su atıyo o çatlaklardan ve bir süre sonra hararet acayip derece yükselir değiştirmenizi tavsiye ederim tekrardan ayrıca onun nedeni arabanın motorunun verdiği basınç normalinden çok yüksek olduğu için yapıyor

Çevrimdışı atakan payat

• 1. Vites
  • *
  • *Meslek: Teknisyen
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: Kum gri
  • Lpg Markası : Lavato
  • Model Yılı: 1998
« Yanıtla #3 : 07.May.2013 11:09:24 »
Arkadaşım,
aracında daha önce hareret sorunu yaşadınmı genelde silindir kapak contasında kacak olduğu zaman sistemde dolaşan suyun basıncı artar contayı kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum ikinci ihtimal  lpg regülatörü yani sanayi tabiri ile lpg beyni mebranın da kacak var ise oda sistemin basıncının yükselmesine neden olur.

• 2. Vites
  • **
« Yanıtla #4 : 07.May.2013 19:49:26 »
Arkadaşım,
aracında daha önce hareret sorunu yaşadınmı genelde silindir kapak contasında kacak olduğu zaman sistemde dolaşan suyun basıncı artar contayı kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum ikinci ihtimal  lpg regülatörü yani sanayi tabiri ile lpg beyni mebranın da kacak var ise oda sistemin basıncının yükselmesine neden olur.

atakan kardes deediklerin mantıklı ustam araca baktı contan saglam dedi galba gaz regülatörü sorunlu.

• 2. Vites
  • **
Ynt: yedek su deposu şişmesi
« Yanıtla #5 : 20.May.2013 17:10:54 »
yeni yedek su deposu aldım oda orjinal değildi. geçenlerde bi açtım balon gibi olmuş. ve sonunda kabak çiçeği gibi patladı zaten hafif dandik bişiydi.  eskisi kemik gibi agardı. bende yeni aldıgım patlayınca mecburen eskisini taktım. cok az sızdırıyo oda ısı artınca. dedim kapaktanmı gittim tabi kapagıda yeni almıstım adam orjinal deyip mavi bi kapak verdi üzerinde 1.4 bar yazıyordu yine aynı sorunları yapınca opara gittim. dedim bunların kapaklarından varmı bi bakabilirmiyim adam gösterdi siyah bi kapak 1 bar yazıo. dedim olurmu orjinali mavi 1.4 barmıs opardaki adam hayır kardesim dedi açtı pc den gösterdi. mavi 1.4 bar marea ve bravaların dedi. aldım taktım. şimdi hararet çıkıyor yine ama eskisi kadar değil oda catlaktan yada radyatör tıkalı sanırım. opara sordum dedim bunların orjinal yedek su deposu bulunmuyormus varmı var dedi inanmadım bi baktım hakkaten orjinal sert kemik gibi dedim kaca 80 dedi. dedim way...... ben yan sanayısını bulunmuyor die 75 almıstım. yani demek istediğim iyice arastırın.