Gönderen Konu: hararet, su kaybı ve pozitif sonuç  (Okunma sayısı 853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykut Cangüleç

• 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Aykut CANGÜLEÇ
  • *Meslek: Elektrik
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Mavi
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: LPG
hararet, su kaybı ve pozitif sonuç
« : 16.Eki.2013 20:49:30 »
arkadaslar uzun süredir aracımda hararet sorunu çekiyorum. 10-15 km içinde hararet 110-120 ye cıkıyor ve inmiyor devamlı su eksiltiyor araba. aşşagıya akan eden de yok. anlayamadım gitti. tamirciye gittim baktı ugrastı falan dedi conta yanık. yanma odasına su alıyor dedi ondan eksiliyor dedi. eve geldim az cok motordan anlarım ve ben bi bakayım dedim ya kökten yakarız yada arabayı yaparız diyerekten sıvadım kolları. şimdi yanma odasına su almıs olsa araba tekleme yapar patırtılı çalısır diyerekten yola cıktım ama arabada tekleme yok çalısma stabil. dedim yanma odasına su kaçsa bujilerde bozulma olur dedim ama hangi odada diye hepsini tek tek sökmeye basladım 1 de sorun yoktu 2 de v3 de de sorun yoktu. 4ü sökerken gerekli alet olmadıgı için bujiyi kırdım  :aa:  :hhh:  :DD bayramın 1. günü saat 10 tutki buji bul. bakmadıgım yer kalmadı buji yok tam eve gelirken bi elektrikci gördüm acık dedim bi bakayım belki vardır çıkma falan hiç olmazsa bayramda işimi görcek kadar. ve saolsun cıkma bi buji buldu sağlam parada almadı aldım taktım bu arada 4. bujidede sorun yoktu. yani kanımca conta yanık değildi. boruları elimle yoklarken termostatın cıkısındaki hortumun altında ıslaklık fark ettim ve hafif oynattım hortum iyice cürümüş yarıklar içinde motor ısınınca o tazziklede yarıklardan attıgını fark ettim. hortumu değiştirdim şimdi oldu canavar 80 i geçmiyo 90 da fan açıyo sonra hemen 80 e düşüyo. yani uzun lafın kısası gözle görmekten ziyade elinizle yoklayın. öyle her ben ustayım diyen adamada kanmayın.....

Çevrimdışı Ersin Mazlum

• 5. Vites
  • *Adı soyadı : Ersin Mazlum
  • *Meslek: Trabzonspor
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Çelik Grisi / Şeytan Kırmızısı
  • Lpg Markası : Brc
  • Model Yılı: 1999
Ynt: hararet, su kaybı ve pozitif sonuç
« Yanıtla #1 : 16.Eki.2013 21:00:08 »
Geçmiş olsun dostum dediğin gibi önce bir yoklamak lazım..
Bize Her Yer TRABZON

Çevrimdışı Resul aslan

• 2. Vites
  • **
  • *Adı soyadı : Resul ASLAN
  • *Meslek: Muhasebe Müdürü
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: Yeşil
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1992
« Yanıtla #2 : 16.Eki.2013 21:14:13 »
Abi helal olsun sorunu kendin çözünce aldığın hazzın haddi hesabı yok  :ok: Birde o ustaların suyuna kibrit suyu sıkayım.

Çevrimdışı Oğuzhan AKTAŞ

• 5. Vites
  • *Adı soyadı : Oğuzhan AKTAŞ
  • *Meslek: Öğretmen
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Alfa Romeo Giulietta
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #3 : 16.Eki.2013 21:37:34 »
arkadaslar uzun süredir aracımda hararet sorunu çekiyorum. 10-15 km içinde hararet 110-120 ye cıkıyor ve inmiyor devamlı su eksiltiyor araba. aşşagıya akan eden de yok. anlayamadım gitti. tamirciye gittim baktı ugrastı falan dedi conta yanık. yanma odasına su alıyor dedi ondan eksiliyor dedi. eve geldim az cok motordan anlarım ve ben bi bakayım dedim ya kökten yakarız yada arabayı yaparız diyerekten sıvadım kolları. şimdi yanma odasına su almıs olsa araba tekleme yapar patırtılı çalısır diyerekten yola cıktım ama arabada tekleme yok çalısma stabil. dedim yanma odasına su kaçsa bujilerde bozulma olur dedim ama hangi odada diye hepsini tek tek sökmeye basladım 1 de sorun yoktu 2 de v3 de de sorun yoktu. 4ü sökerken gerekli alet olmadıgı için bujiyi kırdım  :aa:  :hhh:  :DD bayramın 1. günü saat 10 tutki buji bul. bakmadıgım yer kalmadı buji yok tam eve gelirken bi elektrikci gördüm acık dedim bi bakayım belki vardır çıkma falan hiç olmazsa bayramda işimi görcek kadar. ve saolsun cıkma bi buji buldu sağlam parada almadı aldım taktım bu arada 4. bujidede sorun yoktu. yani kanımca conta yanık değildi. boruları elimle yoklarken termostatın cıkısındaki hortumun altında ıslaklık fark ettim ve hafif oynattım hortum iyice cürümüş yarıklar içinde motor ısınınca o tazziklede yarıklardan attıgını fark ettim. hortumu değiştirdim şimdi oldu canavar 80 i geçmiyo 90 da fan açıyo sonra hemen 80 e düşüyo. yani uzun lafın kısası gözle görmekten ziyade elinizle yoklayın. öyle her ben ustayım diyen adamada kanmayın.....

Bizim tempranın benzin deposundaki motora giren hortum tam dibinden yarıkmış. O yüzden benzinde çalışmıyordu araba. Motoru filan değiştirdik sonra araba çalışmaya başladı ama benzinde gaz verince stop edecek gibi oluyordu. Filtreyi de değiştirdik kendimiz değiştirirken yanda motorcu vardı çağırdık niye böyle yapar filan karbüratörü bir sökmemiz lazım dedi.  :oha: MPI motor.  :???:

Biz depo açık hiç denemediğimiz için anlayamadık sorunu. İşinin ehli birine götürdük yaptırdık. Ama o kadar dikkatli olsak bulurduk diye düşünüyorum.

Siz en iyisini yapmışsınız ben ustayım diyen herkese inanmamak lazım.

Çevrimdışı Mustafa Güler

• Süper Moderator
  • TURBO
    • Mustafa Güler - 2014 SEAT LEON 1.2TSI / BEYAZ
  • *Adı soyadı : Mustafa Güler
  • *Meslek: Muhasebe
  • Araç Markası: Seat
  • Araç Modeli: Leon
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #4 : 16.Eki.2013 23:26:48 »
Geçmiş olsun, demek ki ustaya güvenilse vay halinize. Buna motor yapılması lazım bile der :hiii:

Çevrimdışı Oğuzhan AKTAŞ

• 5. Vites
  • *Adı soyadı : Oğuzhan AKTAŞ
  • *Meslek: Öğretmen
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: Alfa Romeo Giulietta
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #5 : 17.Eki.2013 00:20:57 »
Geçmiş olsun, demek ki ustaya güvenilse vay halinize. Buna motor yapılması lazım bile der :hiii:

Bunlar hep "abi bunda tempra motoru" var diyen kuş serisi sahiplerinin yaptığı işler. O düşüncenin popülaritesi yüzünden bir aracın farklı motor tiplerinin olabileceğini düşünmüyorlar. Bi kere motorda o kadar fazladan parça var ki insan bi sorar abi bu o motordan mı diye. Sormaz çünkü "usta".  :s14:

Çevrimdışı Mustafa Güler

• Süper Moderator
  • TURBO
    • Mustafa Güler - 2014 SEAT LEON 1.2TSI / BEYAZ
  • *Adı soyadı : Mustafa Güler
  • *Meslek: Muhasebe
  • Araç Markası: Seat
  • Araç Modeli: Leon
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #6 : 17.Eki.2013 00:21:39 »
Bunlar hep "abi bunda tempra motoru" var diyen kuş serisi sahiplerinin yaptığı işler. O düşüncenin popülaritesi yüzünden bir aracın farklı motor tiplerinin olabileceğini düşünmüyorlar. Bi kere motorda o kadar fazladan parça var ki insan bi sorar abi bu o motordan mı diye. Sormaz çünkü "usta".  :s14:
Sözde usta :hiii:

Çevrimdışı Sezgin Kaçaroğlu

• Member
  • TURBO
  • Ekinler Baş Vermeden Kör Buza Topallamazmış ....
    • Bordo Bereli ...
  • *Adı soyadı : Sezgin
  • *Meslek: Artık Bankacııı
  • Araç Modeli: Tipo SX
  • Araç Rengi: Alev Kırmızı
  • Lpg Markası : BRC
  • Model Yılı: 1998
« Yanıtla #7 : 17.Eki.2013 01:34:14 »
Biz buna tümden gelim diyoruz. Türk ustası önce motorun bozuk oldugu sonucuna varır sonra enaz 3 parca degistirerek tümden gelir ve sorunu bulur  :hiii: :hiii:

Halbuki bir tempratipo kullanıcısı aracını sever ve tüme varımı uygular ve aracında önce sorunun motorda degil basit bir aksamda olabileceğini bilir ve önce basit yerleri arar ve sorunu bulur  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: