Gönderen Konu: Marşla çalışmayan Tempra  (Okunma sayısı 182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayhan Uçak

• 1. Vites
  • *
  • *Meslek: Eğitimci
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Mavi
  • Lpg Markası : BRC
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Türü: LPG
Marşla çalışmayan Tempra
« : 09.Haz.2019 03:46:28 »
Merhaba arkadaşlar arabamda yeni bir sorun var akünün durumu iyi olduğu halde defalarca marş yapıyorum çalışmıyor ama vurdurunca çalışıyor bi kaç ustaya gösterdim hiç bakmadan(anlamadıklarını çaktırmamak için) başka ustalara havale ettiler en son bi usta benzin pompasında olabilir dedi ama yoğun olduğu için sonra bakalım dedi. Benzin pompası sorunu bana pek mantıklı gelmedi çünkü benzin pompası arızasını daha önce yaşadım araba çalışırken yolda da sıkıntı yapıyordu. Şu an ise çalışınca hiç problem yok gibi görünüyor sadece stop ederse sıkıntı. Sıcak veya soğuk motor farketmiyor bu arada her iki durumda da marşla almıyor. Şimdilik hep hafif eğimli yere parkedip ilk çalıştırmayı hareket halinde yapıyorum çalıştıktan sonra hiç problem etmedi hatta yolda motor durursa ışıkta falan diye tereddüt ettim ama hiç stop etmedi şimdilik. Bayram sonrası baktıracağım ama sizlerden arızalı parça ve çözüm önerileri bekliyorum. Daha önceki birçok arızayı siteden çözüp hallettim, inşallah bunu da sizlerin yardımıyla çözeriz çünkü sanayide usta bulmak sorun adamlar bakmıyor bile. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Engin Çağlar

• 1. Vites
  • *
  • *Adı soyadı : Engin Çağlar
  • *Meslek: Laborant
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: Kum Gri
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Türü: Benzin
Ynt: Marşla çalışmayan Tempra
« Yanıtla #1 : 15.Haz.2019 11:47:49 »
Merhaba,

Benim aracımda da benzer sorunlar vardı. Kısmen düzeldi diyebilirim, sadece benzin filtresini değiştirdim.

Araçta birkaç aydan bu yana çok geç çalışma problemi vardı. Bayramın 3. günü ise bu problem zirve yaptı, evin önünde arabayı çalıştıramadım. Elektriğine daha önce baktırmıştım, sorun yok dediler. Benzin pompası ise 2 yıl önce değişti, barını daha önce ölçtürmüştüm, sıkıntı yoktu. Aracımda Atiker marka LPG var ve Atiker marka LPG rölesi takılı, LPG'ye geçiş sonrasında röle benzin filtresini durduruyor. Bundan dolayı pompa olamaz diye düşündüm. Benzin filtresine baktırdım, tıkanmış. Benzin şamandırası bozuk, yenisi hazır fakat değiştirmeye fırsatım olmadı. Sanırım depo dip yapmış, farketmeden kirli benzini motora basmaya çalışmış pompa. Bundan dolayı da filtre tıkanmış.

Filtre değişince sorun kısmen ortadan kalktı diyebilirim. 200 TL'lik de benzin koydum depoya, 5 sn kadar sürüyor aracın çalışması fakat çok uzun zamandan bu yana böyle olduğu için alıştım artık. 1 yaşından bu yana bizde olduğu için herşeyini öğrendik artık.
Hayaller ve gerçekler yarışır. Hayaller hep önde gider ama her zaman gerçekler kazanır.

Çevrimdışı Ayhan Uçak

• 1. Vites
  • *
« Yanıtla #2 : 15.Haz.2019 22:17:59 »
Benimki hiç çalışmıyor marşla 100 kerede bassan çalışmıyor. Ama vurdurunca alıyor bir gariplik var krank sensöründen şüpheleniyorum yine. Geçen yıl krank sensörü değişmişti ama krank sensöründen olsa vurdurunca da çalışmasında sorun olması gerekir.

Çevrimdışı Erhan Demir

• 1. Vites
  • *
  • Erhan / 34 / Balıkesir
  • *Adı soyadı : Erhan Demir
  • *Meslek: Öğretmen
  • Araç Modeli: Tempra SXA
  • Araç Rengi: yeşil
  • Lpg Markası : atiker
  • Model Yılı: 1994
« Yanıtla #3 : 17.Haz.2019 01:27:22 »
Ateşlemede sorun yoktur umarım

Çevrimdışı Ayhan Uçak

• 1. Vites
  • *
« Yanıtla #4 : 17.Haz.2019 09:06:45 »
Ateşleme bobini de ihtimaller arasındaydi ama başka bobinle denedim sorun devam etti denedigim bobinde arızalı değil se şimdilik bobini gündemden çıkardım