Gönderen Konu: merhaba / silkeleme sorunu bulunamayan sorun...  (Okunma sayısı 146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı darkandcold

• Geri vites
  • *Adı soyadı : yusuf
  • *Meslek: ikm
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie
  • Araç Rengi: gri
  • Lpg Markası : ATİKER
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Türü: Benzin
merhaba / silkeleme sorunu bulunamayan sorun...
« : 17.Ağu.2019 11:53:05 »
Merhaba foruma yeni katıldım,araç mpi tipo şu absli hava yastıklı başa belalardan.Benik sorunum var çözülemeyen bu lanet arabayi aldığım günden beri kac motor ustasi kac lpgci gördü bilmiyorum.Sorun düşük devirde lpgde silkeleme en fazla 1900/2000 devirde oluyor.O aralikda gaz vermedigimde silkelemeye başlıyor biraz gaza bastigimda silkeliyerek hızlanıyor bu sorun örnek 5 . Vitesde 2000 devirde gitmek istegimde hafif hafif silkeliyerek hissediyorum sanki anlik gaz verip aliyormuscasina 2000 devir civari.

Lpgciler yapamadi
Motorcu yapamadi

Kaç kere ustaya gittim olmadi bu sorun nedir neden yapar az kaldi ya arabayi yakacam ya satacm

Çevrimdışı Hüseyin Ertaş

• N O S
  • *Adı soyadı : Hüseyin
  • *Meslek: Ticaret
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra 2.0 16v
  • Araç Rengi: Gri
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Türü: LPG
Ynt: merhaba / silkeleme sorunu bulunamayan sorun...
« Yanıtla #1 : 20.Ağu.2019 11:11:05 »
Araban o devirlerde fakir çalışıyor. Ve yakıt haritan bozulmuş. LPG yi kapat uzunca bir süre benzinde kullan. Sonra LPG sitemin çok eskiyse, özellikle enjektörleri değiştir. Tekrar ayar yaptır. O devir aralığındaki çarpanları %30 civarında yükselt. Düzeleceğini düşünüyorum.
"İnsan ulaşamadığı herşeyin delisi, ulaştığı herşeyin nankörüdürür" Pablo Neruda