Gönderen Konu: Endüksiyon (Ateşleme ) bobini değişimi ( tipo / tempra 1.6ie / MPİ Motor )  (Okunma sayısı 15403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı undabah

• Süper Moderatör
  • TURBO
    • tipundabah
  • *Adı soyadı : Hakan
  • *Meslek: Şoför
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gökyüzü Mavisi
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Türü: LPG
slm.yardımlarınız için tşk. bendeki sorun ara ara 1ile3. bujide ateşleme kesiyordu buda performansın yüzde ellisini düşürüyordu motor birden pusuyor araba hantallaşıyordu.bugün bobini söktüm ( zaten yok dedim) ( doduco) anladığım kadarıyla 1-3 ve 4-2 aynı yerden voltaj alıyor aynı anda ateşlem yapıyor. içindeki bağlantılardan birinin koptuğunu tesbit ettim motor sallandığın da bazen temas atmiyor bazen ediyormuş sağlama aldım şu an çalışmasıda gaz yemeside çok rahatladı. ama sökmesi çok riskli içindeki bağlantılar çok kısa sökerken bazılarını zaten koparmak zorunda kalıyorsun yrlerine dikkat etmek lazım. tşk.
bobinin içini mi dağıttınız keşke fotoğrafı olsa da baksak

barış topal

• Ziyaretçi
fotoğraf çekmedim ama (unuttum) tekrar söksemmi aceba belki birilerinin işini görebilir. bir bakalım?

barış topal

• Ziyaretçi
nasıl atıcam bilemedim ama?

Çevrimdışı Serhat Korkut

• 3. Vites
  • *Meslek: pazarlama
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: kurşuni gri
  • Lpg Markası : atiker
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Türü: Benzin
benimde araç rolantideyken eksozda patırtılı çalışma oluyor 85-90 arası sabit hızda giderken kesilme gibi oluyo ara ara ve meşhur silkeleme tabii..trafikte bi başlıyo sallamaya aman Allahım bugün rolanti motorunu söktüm temizledim sökmüşken gaz kelebeğinide temizledim rolanti motorunun sağlam olup olmadğını nasıl anlıycam arkadaşlar bana bi söylerseniz memnun olurum teşekkürler şimdiden :ok:
Volkswagen Golf 1.6 16v---Fiat Tipo 1.6 i.e SLX AC---Ford Focus 1.6TDCİ