Gönderen Konu: tempra sxak 92 model karburator temizliği  (Okunma sayısı 1336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cinarxx

• Ziyaretçi
tempra sxak 92 model karburator temizliği
« : 08.Nis.2008 21:01:24 »
tempram lpg de çok rahat çalışmasına ragmen benzinde çalışmıyor.çalışsada bir sure sonra silkeleyip stop ediyor.buji benzin otomatiği buji kablosu depo samandırası ne varsa benzin filtreside dahil degişti sonuç aynı.bir usta karburator sokulup temizlenmesi gerektiğini baskada bir ihtimal zaten kalmadıgını soyledi.tempranın karburator temizliği uzun suren bir işlem mi bilgisi olan ark yazarsa sevinirim.arac lpg de sorunsuz calısıyor yakıtıda çok çok iyi buna ragmen benzinde çalışmaması karburatorden olabilir mi.baskada ihtimal kalmadı zaten yardımcı olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı Adminnn

• Administrator
  • TURBO
    • 2002 FİAT MAREA HLX 2.0 20V
  • *Adı soyadı : Gazi
  • *Meslek: En Teknik Eleman
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Füme
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Türü: LPG
Ynt: tempra sxak 92 model karburator temizliği
« Yanıtla #1 : 08.Nis.2008 21:09:45 »
@cinarxx öncelikle tanışma bölümüne isim,yaş,meslek gibi bilgilerini açıklayarak kendini tanıtırsan seviniriz  ;) ;)

http://www.tempratipo.com/forum/index.php?board=1.0
« Son Düzenleme: 08.Nis.2008 21:11:28 Gönderen: sense__7373 »

Çevrimdışı Adminnn

• Administrator
  • TURBO
    • 2002 FİAT MAREA HLX 2.0 20V
  • *Adı soyadı : Gazi
  • *Meslek: En Teknik Eleman
  • Araç Modeli: Marea
  • Araç Rengi: Füme
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #2 : 08.Nis.2008 21:14:07 »
karbüratörden de olur benzin otomatiğinden de ,otomatik arızalıysa bazen çalışır bazen çalışmaz, arıazlı benzin otomatikleri ısısınınca benzini kesebilirde  ;) ;)

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #3 : 08.Nis.2008 22:26:45 »
nedim kardeşim aracın sürekli lpg de kullanmaktan benzinde kanallar karımcalanma tabir edilen sorunlar yasanıyor..bu sorunu ancak bir depoya yakın benzin kullanarak aracı benzinde kullanarak biraz devirli kullanarak asabilirsin..karbüratör temizlesende aynı olacak..
bu sorun bende de vardı..1 depo benzinde kullandım..sorun düzeldi..genelde sürekli lpg de kullanılan araclar bu sorunla karsılanır..yapacağın masrf ile benzin ve benzinde kullan.. :ok: :ok:

linkte senin sorununa benzer sorun var..arkadaslar çok değerli bilgiler vermiş.. :ok:

http://www.tempratipo.com/forum/index.php?topic=294.msg2399#msg2399
Volkswagen California

Çevrimdışı kadir aykanat

• 5. Vites
  • KaDiR - AnKaRa - 25 VoLuMe:ııııııııııIııııııııı[]
  • *Adı soyadı : KaDiR
  • *Meslek: OtO MüZiK GöRüNtÜ Ve ALaRm SiStEmLeRİ
  • Araç Markası: Diğer
  • Araç Modeli: Diğer
  • Araç Rengi: BeYaZ
  • Lpg Markası : benzinli :)
  • Model Yılı: 1997
« Yanıtla #4 : 08.Nis.2008 23:06:43 »
 :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

cinarxx

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09.Nis.2008 17:55:15 »
maviş kardesim ben de aynen senin soylediğn gibi dusunmustumde araba benzinde bir kac yuz metre gidince benzin kesiyor birazdan tekrar geliyor az biraz duzene girse zaten bir sure benzinde kullanmayı dusunuyorum.

MelCOM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15.Nis.2008 15:41:00 »
tempram lpg de çok rahat çalışmasına ragmen benzinde çalışmıyor.çalışsada bir sure sonra silkeleyip stop ediyor.buji benzin otomatiği buji kablosu depo samandırası ne varsa benzin filtreside dahil degişti sonuç aynı.bir usta karburator sokulup temizlenmesi gerektiğini baskada bir ihtimal zaten kalmadıgını soyledi.tempranın karburator temizliği uzun suren bir işlem mi bilgisi olan ark yazarsa sevinirim.arac lpg de sorunsuz calısıyor yakıtıda çok çok iyi buna ragmen benzinde çalışmaması karburatorden olabilir mi.baskada ihtimal kalmadı zaten yardımcı olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

Arkadaşım daha bu gün araca bakım yaptırdım. Kabüratörü söküp temizlemek en fazla 1 saatlerini alır. Benimkinin sökülmesi temizlenmesi takılması 30-40 dk. sürdü. Ama sonra motor soğuk + sıcakken test ediyorlar bu zaman alabilir.

Karbüratörün içerisinde bir şamandıra vardı yerinden çıkmış ve karbüratörün üzerindeki bir parçanın vidası yokmuş baya bir aradık o vidayı bulamadık, karbüratörle beraber satılıyormuş. Onun yerine usta bir tane uydurdu.
L
pg de sorunsuz çalışıyordu ama benzinde çok zor çalışıyordu + bu şamandıranın yerinden çıkması nedeniyle benzin karbüratörden dışarıya taşıyor dedi usta.

Başka bir başlığa yazmıştım karbüratöre giden kablolar ve orada müşir benim araçta, eski sahipleri tarafından körlenmiş. Onları falan yaptık toplam 50 ytl lik malzeme değişti. 60 ytl işçilik verdim.

Not : işçiliğin içerisinde karbüratör ve motor işlemleri dışında 4 tekerleğin sökülmesi Ön disklerin + balataların, arka tekerleklerin balata + kampandaki kollar vs. değimi hepsi dahildi.

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • TURBO
    • 1998 Tipo SLX MPİ - Gökyüzü Mavisi
  • *Adı soyadı : Mesut
  • Araç Modeli: Bravo SX
  • Araç Rengi: Buz Gri
  • Lpg Markası : Düp Yok
  • Model Yılı: 2001
« Yanıtla #7 : 15.Nis.2008 23:15:44 »
melih kardeşim verdiğin çok değerli bilgiler için teşekkürler.. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Volkswagen California

cinarxx

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15.Nis.2008 23:54:06 »
dün sorun çozuldu daha once benzin otomatiği falan degişmişti depodan gelen giriş ve tahliye hortumları ters baglanmış sorun çozuldu ah birde su arabadan anlayan usta bulabilsek boyle basit seyler için aylarca ugrasmayacagız.

Çevrimdışı Murat Demir

• 4. Vites
  • *Adı soyadı : MURAT DEMİR
  • *Meslek: İŞÇİ
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: BORDO
  • Model Yılı: 1994
« Yanıtla #9 : 17.Nis.2008 10:11:26 »
dün sorun çozuldu daha once benzin otomatiği falan degişmişti depodan gelen giriş ve tahliye hortumları ters baglanmış sorun çozuldu ah birde su arabadan anlayan usta bulabilsek boyle basit seyler için aylarca ugrasmayacagız.

Aynısı benim başıma geldi gittim gerçek ustama baktı hortumlar ters dedi eyvallah düzeltti sonrada hortumu ters bağlayan ustaya gittim açtım ağzımı yumdum gözümü bide ne desin çocuk ters bağlamış olur öğle şeyler  :alev: :crash: