TEMPRA TİPO SERVİS > Digital ve Analog Gösterge

HARARET Göstergesi Arızaları ( DİGİTAL gösterge )

<< < (14/43) > >>

Admin:
akünün - kutup basından çıkan kabloyu takip ediniz..saseye ve sanzumana bağlantı yerinde küf pas kir olursa bu sorun olur..kabloyu söküp altını temizleyip tekrar takınız..

Ertan Özinan:
sigorta dan olabilir benim uno motor ısınınca 90 derecede bazen farı açınca benzin hararet full gösteriyor devir saati çalışmıyor gösterge ışıgı yanmıyor farı kapatınca eski haline dönüyor anlamadım gitti :d

ibrahimozgun:
arkadaşlar tavsiyelerinize uyarak akü kutup başlarını yenileri ile değiştirdim.şase bağlantı kablosu motor gövdesine bağlı ve gevşek değil.sonuç olarak durum aynı.motor soğukken göstergede hiç çizgi yok.kısa bir süre sonra yavaş yavaş çizgiler yükselerek gösterge full göstermeye başlıyor.motorda hararet yok.fan dahi çalışmıyor.motoru uzun süre rolantide çalıştırdım sırf sıcaklık yükselsin diye.fan 5-10sn çalışıp durdu.motor açık kaldığı sürece fan arasıra devreye girip çıkıyor.fan ve radyotörde sorun gözükmüyor.tabii bu arada bizim digital göstergedeki çizgiler full gösteriyor.kafayı sıyırmamak içten değil.yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim.araştırmalarıma devam ediyorum.bir sonuca ulaşırsam yine burada herkesi bilgilendireceğim.selamlar.

Admin:
sizin hararet kablosuna eksi akım geliyor bir yerden...

benim temprada olmuştu..eksi akım motora gelmediği için full gösteriyordu..kabloyu söktüm..bağlantı yerlerinin pasını kirini temizleyip tekrar taktım sorun düzeldi..

tufan31:
arkadaşlar benim de aynı sorunum vardı kondansatörleri değiştirdim ve yukarıda söylenen şeylerin tamamını yaptım, sorunum düzelmedi. Geçen hafta tekrar kondansatörleri değiştirmeye gittim. Yanıma da arkadaşın tipo sunun göstergesini aldım. Kondansatörleri takarken karşılaştırarak taktım ve o anda farkettim. Daha önce de aynı usta takmıştı kondansatörleri fakat bir kondansatörün mikrofarat değerini yüksek takmış ve hararet ve benzin göstergelerinin hemen arkasındaki kondansatörlerin uçlarını da 2 yere birden lehimlemiş bunları düzeltince hararet ve benzin göstergem süper oldu.
Şimdi şehir içinde çok nadir olarak geçmesi dışında hararet 90 ı geçmiyor. genelde 80. hatta şehir dışında rampa aşağı inerken bir de hava serin olduğunda 70 e inebiliyor. Yani göstergem doğru gösteriyor ve süper oldu.    :ok:

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git