Gönderen Konu: Balık Yakalamak  (Okunma sayısı 752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
Balık Yakalamak
« : 27.Tem.2009 13:15:02 »
   Benim hobilerimin arasında balık yakalamakta var, Yeri gelir atarım oltamı balık gelmesede o havayı koklamak bile yetiyor insana. Geçen denize gittim millet denize girer ben kaptım oltayı gittim sığ bi yere attım oltayı şansımıza 3 kaya balığı 1 çipura geldi. :) Birde gece yakalaması güzel oluyor. Ay ışığı altında denize vuran yakamoz  :D  Seven var mı Balık yakalamayı yoksa ben hazır yakalanmışımı tercih ederim diyorsunuz. :)

hakanhotunlu

• Ziyaretçi
Ynt: Balık Yakalamak
« Yanıtla #1 : 27.Tem.2009 13:16:19 »
kardeş nerde atıyosun oltayı

mendil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27.Tem.2009 13:43:55 »
mrb lar yarın bende bizim burada mursal barajımız vardır.kısmetse oraya gideceğim sazan alabalık çıkmaktadır sezonu yeni  başladı  gibi  burda geçen  gittiğimizde  tutamadık. geçen sene 4 saatte 2  kişi 30 tane  filan  sazan  5 alabalık  yakalamıştık.

onur-d

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 27.Tem.2009 14:39:04 »
bizdede hastalıktır abımle kısın ortasında izmitten bartın amasraya gıtıık balık yakalmak ıcın gıdıs donus 800km aynı gunde gerı geldık cok zevklıydı kısın bolu muthıs oluyor aracın sıleceklerı donmustu soguktan

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27.Tem.2009 14:42:51 »
kardeş nerde atıyosun oltayı

Geçen gün gümüldürdeydim oradan attım, sulama kanalı var oradan atıyorum tatlı sul balığı sazan falan çıkıyor. Genelde denizde arıyorum şansımı :D

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27.Tem.2009 14:46:21 »
mrb lar yarın bende bizim burada mursal barajımız vardır.kısmetse oraya gideceğim sazan alabalık çıkmaktadır sezonu yeni  başladı  gibi  burda geçen  gittiğimizde  tutamadık. geçen sene 4 saatte 2  kişi 30 tane  filan  sazan  5 alabalık  yakalamıştık.

Maşallah kardeşim. 30 tane gayet güzel. Tatlı suda yakalama oranın daha fazla(hangi balık hangi yeme geliyor bilmen gerek tabi.)  denizde oltaya fazla gelmiyorlar. Gidecekmişin yine  Hadi rasgele  Fazla olursa tempratipoya paylaştırırsın :D

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27.Tem.2009 14:48:33 »
bizdede hastalıktır abımle kısın ortasında izmitten bartın amasraya gıtıık balık yakalmak ıcın gıdıs donus 800km aynı gunde gerı geldık cok zevklıydı kısın bolu muthıs oluyor aracın sıleceklerı donmustu soguktan

Harbiden hastalık yani bu, gecen gün  enişte ile saat 24 olmuş bizimkiler arıyor gelin hadi  okey oynuyalım biz daha olta atıyoruz. saat nasıl geçiyor hiç anlamıyor insan.

hkatar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27.Tem.2009 16:36:37 »
abiler balıkçılık amcamla babamın bize bıraktıgı mesleklerden biri abimde devam etmekte bense fazla ilgilenmem ama küçükken balıktan tiskindigim için fazla balık sevmem babam zamanında 1 -1,5 metre boyunda balık yakalardı dolabımızdan hiççç balık eksik olmazdı alllaha şükür ama amcam yıllar önce vefat ettikten sonra babam balıgı bıraktı yavaş yavaş geçen sene de babam vefat etti artık bizim ailede bi tek abimde balık tutma zevki var başka kimsede yok

mendil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28.Tem.2009 00:05:44 »
abiler balıkçılık amcamla babamın bize bıraktıgı mesleklerden biri abimde devam etmekte bense fazla ilgilenmem ama küçükken balıktan tiskindigim için fazla balık sevmem babam zamanında 1 -1,5 metre boyunda balık yakalardı dolabımızdan hiççç balık eksik olmazdı alllaha şükür ama amcam yıllar önce vefat ettikten sonra babam balıgı bıraktı yavaş yavaş geçen sene de babam vefat etti artık bizim ailede bi tek abimde balık tutma zevki var başka kimsede yok

öncelikle başın sağolsun kardeş balık yemenin zevki ile  balık tutmanın zevki çok farklıdır  bi  dene  derim o anda kancaya takılması ve balığı çekmen  çok zevklidir.

Çevrimdışı Alper Aksoy

• N O S
    • action cat - 1999 TİPO 2.0 16v / ATEŞ KIRMIZI
  • *Adı soyadı : alper
  • *Meslek: ticari pazarlama ve satış temsilcisi
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 2.0 16v
  • Araç Rengi: ateş kırmızı
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Türü: Benzin
« Yanıtla #9 : 28.Tem.2009 00:55:54 »
başın sagolsun kardeş ama sen yine balık tutmaya devam et çok zevkli oluyorya tutamasanda benim gibi  :)
::KENDİ GİTTİ NAMI KALDI

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 28.Tem.2009 09:38:47 »

Başın sağolsun. Balık yakalamk stresden uzak tutuyor insanı ben şahsen deşarj oluyorm.

hkatar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 28.Tem.2009 10:37:55 »
hepiniz saolun abi  bende balık tutmayı severim ama rezilligini sewmem o yüzdden denize bile gitmem rezillik die

Çevrimdışı Hamdi Topal

• Ombudsmantör
  • N O S
  • Araç Markası: Opel
  • Araç Modeli: Diğer
  • Yakıt Türü: Dizel
« Yanıtla #12 : 28.Tem.2009 19:34:58 »
olta balıkçılığı bir zevktir.Organizasyon halinde yapılırsa çok daha zevkli oluyor çok iyi anlaştığınız insanlarla bir arada olmak mükemmel..mesela yapılan bir kamp organizasyonunda paylaşım yardımlaşma arkadaşlık adına ne varsa bulabilirsiniz..Denizde oltaya gelmez gibi bir yazı okudum sanırım ama doğru değil tatlı su olduğu kadar tuzlu su ortamında yaşayan balıklarda oltayla alınabiliyor sadece olta atan kişinin o bölgedeki balık popülasyonunu - yem türevlerini - suyun içindeki zemin durumunu ( Taş - kaya - kum - ağaç kalıntısı gibi ) ve en önemliside avlayacağı balığı bilmek durumunda yani o bölgedeki baskın olan türü bilmek durumunda... Neden yazdım bunu çünkü bazı balık türleri dip ' te bazıları ise yüzeyde yemlenirler.ona göre olta takımı oluşturmak gerekir..sazan balığı dip ' te yemlenir hatta bazen kendisini yarısından fazla çamura gömerek yemlenir doğal olarakta sazan yakalamak isteyen avcı yemi yere indirmek zorundadır bunun gibi  ömrümüzü verdik biz olta balıkçılığına

kamp örnekleri içeren videolarımız :

<a href="http://www.youtube.com/v/IqxzEnoRYVM&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/IqxzEnoRYVM&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/iPKylGtjPWs&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/iPKylGtjPWs&amp;hl=en&amp;fs=1</a>

Bu konudaki sorulara yardımcı olabilirim...

korkmaz_05

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 28.Tem.2009 19:46:25 »
valla ben hastasıyım gece gündüz saat benim için problem değil özellikle tatlısuda olta işi bizimkisi o adrenalını yasamak inan cok baska dayı bu arada koyduğun o avlar sana mı ait bende giitim durağan tarafına az olta kaçırmadım suya cok iri sazanlar var

Çevrimdışı Hamdi Topal

• Ombudsmantör
  • N O S
« Yanıtla #14 : 28.Tem.2009 20:02:40 »
valla ben hastasıyım gece gündüz saat benim için problem değil özellikle tatlısuda olta işi bizimkisi o adrenalını yasamak inan cok baska dayı bu arada koyduğun o avlar sana mı ait bende giitim durağan tarafına az olta kaçırmadım suya cok iri sazanlar var

sadece bana ait değil biz genellikle organizasyon yaparak gidiyoruz .. bu görüntülerde önceki yıl yaptığımız 3 günlük kamp görüntüleri..Bulunduğumuz yerleşim yerine yaklaşık 70 km. civarında yol katederek gidiyoruz göl kenarına.. Bizim burada iki baraj gölü var  Derbent  ve Altınkaya  baraj gölleri.. uzak olanı aynı zamanda büyük olan Altınkaya 'dır..çok büyük göl havzası var bize en yakın noktası 18 km. civarı ama  Alaçam ilçesi tarafında olan sahiller daha sakin olduğu için biz o yöne gideriz  ( Tekir yaylasına ) Derbent barajı ise şehire yakındır...
Bu arada arkadaşlar video görüntülerinde biraz muziplik yapmaya çalışmış bazen dozunu ayarlayamamış olabilirler video  da kırpıntı yapmadan koydum  o yüzden konuşmalarda ki abartıları mazur görün..Yurtdışında bulunan arkadaşlara videoyu gönderdiklerinden onları kıskandırmak adına bazen abartı yapılmış anlayın işte..
kamp kalabalık dikkat ederseniz harika vakit geçiyor bu tip organizasyonlarda

TİPO.S 96BG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 28.Tem.2009 22:29:52 »
abi videolar açılmıyor bende ama ne kadar güzel ve zevkli geçtiğini anlıyabiliyorum.

hakanhotunlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 29.Tem.2009 10:27:17 »
abi o videolardaki balıklar ne öyle, harbiden profesyonel olmuşsunuz yavv

Çevrimdışı Hamdi Topal

• Ombudsmantör
  • N O S
« Yanıtla #17 : 04.Ağu.2009 00:49:36 »
 :hişşt:   sadık bu konuyu  avcılık ve doğa sporları isimli sabit bölümün içine alsana yaw.   :hişşt:

amatör balık avı konusunda bilgi paylaşım işine devam..Tabiiki konu olta ile balık avlama başka tür avcılığı sevmiyorum ben  özellikle diğer canlıların popülasyonunu engelleyecek türden yasa dışı avcılığı sevmiyorum... :s1:  siz üremeyi biliyorsunuz ya..  bırakında birazda onlar üreme faaliyeti yapsınlar değil mi.?  :hoho:
Tek kancalı iki adet olta veya iki kancalı tek olta...kişi başına suyun içerisinde sadece iki adet kanca olmalı fazlası uygun değil  :ok:  amatör balıkçılığı düzenleyen sirkülerde bu konuya değinilmiş..

Çevrimdışı İbrahim ALTIN

• Geri vites
  • Fly is Freedom
  • *Adı soyadı : İbrahim ALTIN
  • *Meslek: Pilot
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tipo 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Gri
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Türü: LPG
« Yanıtla #18 : 02.Oca.2016 01:58:57 »
Yaklaşık 1 ay önce  can sıkıntısına aldığım bir olta takımıyla başladığım bir  hobidir balıkçılık,şimdilerde ise  boş vakit  bulsam da balığa gitsem diye bakınıyorum sağa sola :)

« Son Düzenleme: 02.Oca.2016 02:00:48 Gönderen: İbrahim ALTIN »
İstikbal Göklerdedir

M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Hamdi Topal

• Ombudsmantör
  • N O S
« Yanıtla #19 : 02.Oca.2016 11:08:39 »
Rapala iş görür her zaman çok pahalı olanlar tamamen reklam işi ucuzu bile iş görür fark nedir dersen ucuzu bir süre sonra pas almaya başlar renk canlılığını kaybeder ama o zamana kadar da neler olur neler. Deniz avcılığında eve dönüş sonrası makinanın makara bölümünü özellikle iyi olmak üzere komple tatlı su ile durulamayı unutmayın tabi buna ekipman da dahil ( Kullanılan sahteler vs. ) Bu işlem tuzlu suyu arındıracağı için malzemenin korozyona uğrama dolayısı ile de kullanım süresini uzatır. Tuzlu su ve tatlı su misinalarını seçerek kullanın. Çin menşeili sitede hem oldukça ucuza hemde kargo bedavalı ürün bulabilirsiniz. Öyle ki bazı dönemlerde bedava denilecek türde makinelar buldu arkadaşlar. Sadece kargo süresi biraz uzun olabiliyor 1 ay gibi..
 ;(  Dedim ya ömrümüzü yedi balık işi   :cc: