Gönderen Konu: Digital Klima kalorifer fanı sorunu ( devir ayarlayıcısı arızası )  (Okunma sayısı 22683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet Akar

• Geri vites
  • *Adı soyadı : Samet Akar
  • *Meslek: Öğrenci
  • Araç Markası: Fiat
  • Araç Modeli: Tempra SXA
  • Araç Rengi: Beyaz
  • Lpg Markası : Lovato
  • Model Yılı: 1993
  • Yakıt Türü: Benzin
klima sorunsuz çalışıyorsa bence elleme çünkü boşta sallanan kablolar en ful 1.6 ie de bile var .

Çevrimdışı Mikado

• Geri vites
  • *Adı soyadı : Serdar ss
  • *Meslek: Serbestmi
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: Yeşil
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1992
  • Yakıt Türü: LPG
klima sorunsuz çalışıyorsa bence elleme çünkü boşta sallanan kablolar en ful 1.6 ie de bile var .
oyle degil rezistorun kablolari bunlar kalorofer motoru çalışmıyor o yuzden

Çevrimdışı selim öztürk

• Süper Moderatör
  • 3. Vites
  • Araç Markası: Volkswagen
  • Araç Modeli: Golf
  • Araç Rengi: gümüş gri
  • Yakıt Türü: Dizel

Çevrimdışı Mikado

• Geri vites
  • *Adı soyadı : Serdar ss
  • *Meslek: Serbestmi
  • Araç Modeli: Tempa SXA_K
  • Araç Rengi: Yeşil
  • Lpg Markası : Atiker
  • Model Yılı: 1992

tselim bey bugun sorun çözüldü ilginiz için teşekkür ederim    :ok: artık tısır tısır üflüyor kaloriferim :heyyo: direk bağlantı araç için cok riskli kablolardan cok fazla akim geçtiği için aşırı ısınma oluyordu içime sinmiyordu artık içim rahat   :ok:

Çevrimdışı Ayhan Uçak

• 1. Vites
  • *
  • *Meslek: Eğitimci
  • Araç Modeli: Tempra 1.6ie / AC
  • Araç Rengi: Mavi
  • Lpg Markası : BRC
  • Model Yılı: 1999
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır buraya mesaj gelmemiş. Konuyu ben ısıtayım. Benim de ısıtma sistemi bozuldu dijital klima göstergeleri çalışıyor ama fan hiç bir kademede dönmüyor. Ayrıca kalorifer peteğimi de söktüm (orjinal fabrika çıkışı olduğunu gördüm) tıkanmış çamur bağlamış temizlik imkanı yok değiştireceğim. Fan motorunu söktüm bir sorun görünmüyor ama yinede söküp kontrol edeceğim asıl sorun olduğunu düşündüğüm parça ise konuda bahsedilen rezistör. Söktüm görsel olarak bir sorun görünmüyor ama forumun konuyla ilgili tamamını inceledim mosfet arızalı olabilir kanısına vardım. Benim Rezistör orjinal gibi duruyor ama üzerinde marka falan yok hiç oynanmamış.(eğer değiştirlmediyse) Mosfetlerin üzerinde - IRFZ 44 - yazıyor alt tarafta da birkaç rakam var ama onlar önemli değil galiba.(Alt tarafta yazan  rakamlar= 0RZ8E   9601) Sorum şu eğer mosfette ise aynı değerlerde değiştirrisem sorun çözülürmü daha önce mosfet değişimi yapanların olay birdaha tekrarladı mı yoksa sorun çözüldü mü? Bu arada mosfette kalite farkediyor mu yoksa aynı değerlerde herhangi bir mosfet olur mu ? Ayrıca varsa alternatif önerilerinizi de bekliyorum.